Oprava oporného múru do Novej Hrbotovej si vyžiada státisíce eur

Oprava oporného múru do Novej Hrbotovej si vyžiada státisíce eur

RedakciaAktuality18.3.2024

Práce začnú v apríli, vodiči musia rátať s dopravnými obmedzeniami, ktoré budú trvať počas celej doby výstavby až do predpokladaného ukončenia v septembri tohto roku.

Spoločnosť STANTER začne od 2. apríla práce na stavbe oporného múru cesty III/2211 v Novej Hrboltovej. Premávka bude zúžená do jedného jazdného pruhu, doprava bude striedavo riadená semaformi. Počas realizácie stavebných prác bude dochádzať ku krátkodobému uzatvoreniu cesty, ktoré môžu spôsobiť zdržanie a obmedzenia pre účastníkov cestnej premávky.

Zhotoviteľ žiada obyvateľov, ktorí bývajú v okolí stavby, aby motorové vozidlá neparkovali na krajnici a v tesnej blízkosti stavby z dôvodu zúženia premávky do jedného jazdného pruhu a potrebného vyčkávacieho priestoru pre vozidlá stojace pred semaformi. Oporný múr cesty v Novej Hrboltovej je investičná akcia Žilinského samosprávneho kraja v hodnote viac ako 800-tisíc eur.

„Z pozície krajského poslanca i primátora mesta Ružomberok sa veľmi teším, že sa tieto stavebné práce dostali do fázy realizácie. Oporný múr je poškodený, má nestabilné podložie, čo vplýva na konštrukciu vozovky. Verím, že stavebné práce odstránia problémy, na ktoré dlhodobo upozorňovala ešte bývalá mestská poslankyňa za Hrboltovú Anna Šanobová, terajšia poslankyňa Michaela Kútniková a za ktorých riešenie sme bojovali v krajskom parlamente,“ povedal primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň. Požiadal všetkých o trpezlivosť a ospravedlnil sa za nevyhnutné dočasné obmedzenia počas prác.

Zmena organizácie dopravy sa dotkne aj prevádzky mestskej dopravy, bližšie informácie prinesieme čoskoro.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia