Oslavy MDŽ boli aj v kruhu seniorov

Oslavy MDŽ boli aj v kruhu seniorov

RedakciaAktuality8.3.2019

Členovia Klubu dôchodcov, ktorý vznikol v Ružomberku pred 40 rokmi, organizujú zaujímavé a rozmanité, spoločenské posedenia, zdravotné besedy, posedenie pri guláši, batôžkové stretnutia, ale aj posedenie pri vianočnom stromčeku a samozrejme každoročne aj oslavy žien.

Nebolo žiadnym prekvapením, že najväčšie zastúpenie v sále mali práve ženy – seniorky, členky Klubu dôchodcov Ružomberok. „Na akciu sme pozvali všetkých členov, aj mužských kolegov, aby sme si v kľude pri našom sviatku posedeli. A aj keď je už pôstne obdobie, zatancovali aspoň valčík,“ zhrnula pre náš portál Alena Vinžíková, vedúca klubu dôchodcov. Ženám k sviatku prišiel popriať aj primátora mesta Ružomberok, Igor Čombor a Milan Mojš, riaditeľ Vodárenskej spoločnosti Ružomberok. Pán Mojš vo svojom príhovore vyzdvihol všetky dámy, prácu, lásku a porozumenie, ktoré dámy okolo seba vždy šíria a tiež konštatoval, že ako začínajúci inžinier v tejto sále aj on organizoval MDŽ pre svoje kolegyne.

Poobedie pri kávičke, koláčiku za džavotu šarmantných dám a pánov sa skutočne nieslo v duchu pohody. Každá žena bola obdarovaná karafiátom, ako symbolom prejavu vďaky. „Ďakujeme veľmi pekne Občianskemu združeniu Ružomberčan, čo pre nás robí a ako nás podporuje spolu s mestom Ružomberok a spoločnosťou Mondi SCP. Totiž vďaka nim sa môžeme aj dnes spolu tu všetci stretnúť a prežiť príjemné popoludnie,“ konštatovala vitálna šéfka klubu Alena Vinžiková.

Dovolíme si pripomenúť, že Medzinárodný deň žien je sviatok žien a boja za ich rovnoprávnosť. Prvotná myšlienka tohto dňa vznikla počas medzinárodnej ženskej konferencie v Kodani v roku 1910. Dátum 8. marec bol zvolený na počesť veľkého štrajku 40 000 krajčírok z textilných fabrík v New Yorku za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam, ktorý sa uskutočnil v roku 1908. V Československu sa tento sviatok prvýkrát slávil v roku 1921. O Medzinárodnom dni žien si môžete viac prečítať v predchádzajúcom príspevku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia