Otcovia a deti

Otcovia a deti

RedakciaAktuality18.7.2022

Urobiť niečo pre zdravie, poučiť sa a zabaviť bolo poslaním podujatia Otcovia a deti 2022, ktoré sa uskutočnil o16. júla v ružomberskej Čutkovskej doline. Prilákalo rodiny nielen z Ružomberka, ale aj z okolitých obcí a návštevníkov dolného Liptova. Napriek tomu, že išlo o podujatie určené najmä pre otcov a ich ratolesti, tak v hojnom počte prišli so svojimi detičkami mamičky a starí rodičia.

„Manžel je dnes v práci, tak sme prišli do Čutkova s mojou trojročnou a štvorročnou dcérou. Dobre sa bavili, keď robili kotúle pri karatistoch. Veľmi sa im páčila jazda na obrnenom vozidle, najmä keď prechádzalo vodou v potoku,“ povedala Martina z Ružomberka.

„Mne sa najviacej páčila jazda na motorkách. Doteraz som sa viezla len na skútri, ktorý má ocino. Ja mám rada, adrenalín, tak som sa tešila na motorku. Bol to krásny zážitok,“ povedala dvanásťročná Miriam z Liptovských Sliačov. Jej starý otec ju doplnil: „Zať a dcéra s druhou vnučkou išli na tenisový turnaj. My sme sa len prišli pozrieť do doliny, nakoniec nás organizátori presvedčili, aby sme sa zapojili. Absolvovali sme všetkých osem stanovíšť. Vnučka mi pripomenula moju vojenčinu, keď prekonávala prekážkovú dráhu a plazila sa.“

„Deň Otcovia a deti sme pomohli pripraviť materskému centru Nevedko v Ružomberku, je to ich tradičná aktivita. Pri organizácii pomohli aj Mestské lesy v Ružomberku. Deti na ich stanovišti absolvovali aj mini súťaž spoznávanie listov a plodov lesných stromov a zahrali sa na stopárov – určovali stopy lesných zvierat. My sme vymysleli disciplínu prania bielizne vo vode z Čutkovského potoka. Deťom, ale i niektorým oteckom išla táto disciplína od ruky. Vraj si doma sami, ale v teplej vode, perú ponožky,“ povedala Jana Štreitová z občianskeho združenia Ružomberčan.

Vyjadrenie Andrei Dobošovej, šéfky neziskovej organizácie Nevedko – Materské centrum Ružomberok k sobotnému vydarenému podujatiu: „ Po troch rokoch pauzy sme do tejto aktivity nešili s veľkými očakávaniami. Verili sme, že pripravíme skvelú, jedinečnú príležitosť preto aby rodiny strávili spoločne a zábavne čas v prírode. Počasie nám prialo a tak sme v počte zaregistrovaných rodín zaznamenali rekord, bolo ich skoro tristo. Vyjadrujem všetkým spoluorganizátorom veľké poďakovanie a teším sa dovidenia s novou výzvou o rok“.

Jednotlivé disciplíny, stanovištia v Čutkove pripravili Karol Olejník 5. DAN AiKIDO, Karolovo včelie zastaveníčko, Mestská polícia Ružomberok, Vojenský útvar 1115 Ružomberok, FreeRiders – motoklub Ružomberok, Mestské lesy Ružomberok, Mestský hokejový klub Ružomberok a OZ Ružomberčan.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia