Otvorenie Lúčanského kultúrneho leta

Otvorenie Lúčanského kultúrneho leta

RedakciaAktuality12.6.2023

Kúpeľné leto v Lúčkach otvorili 9. júna pestrým kultúrnym programom, ktorý uviedli na pódiu v blízkosti termálneho prameňa blízkosti prameňa Barbora. Prístupovú komunikáciu v kúpeľoch lemovali predajné stánky s občerstvením, výrobkami z dreva prútia, textilu, medom, medovinou. Nehýbali ani detské atrakcie ako nafukovací hrad.

Napriek daždivému počasiu sa v čase otvorenia Lúčanského kúpeľného leta zišlo pred tribúnou necelá stovka divákov. Pre nich si Súkromná základná umelecká škola Jánoš v Ružomberku pripravila tanečné choreografie a dve spevácke čísla. Publiku sa predstavili Nina Gerbová a Martina Buzáková. Po nich sa o priazeň publika uchádzala domáca folklórna skupina Lúčan, v ktorej sú zastúpené tri generácie. So sebou priniesla nošu plnú piesní, ktoré doplnila ľudovou muzikou a tancami.

Otvárací program Lúčanského kultúrneho leta je vždy zostavený tak, aby prilákal nielen mladých ale aj staršiu generáciu. Tento rok pódium patrilo skupine Duchoňovci, liptovskej formácii Ploštín Punk. Večer patril hudobnej skupine Knadráčovci, ktorí už viac rokov patria medzi kapely, ktoré prilákajú nielen divákov z regiónu Liptova, ale aj zo širšieho okolia. Tak tomu bolo aj tohto roku. Hudobnú bodku za otvorením kúpeľnej letnej sezóny v Lúčkach dala DISCO SHOW Dj Riko & Dj Kráľ, ktorí bavili publikum skoro do polnoci. Podľa slov starostu Lúčok Hrbčeka návštevníci by sa boli bavili aj dlhšie, možno aj do bieleho rána. Museli brať ohľad na kúpeľnú klientelu a preto program trval do 23. 00 h.

„Dážď odradil asi mnoho ľudí, lebo úvodné vystúpenie vzhliadlo málo divákov. Organizátori mohli presunúť program radšej na ďalší deň – sobotu. Navyše otvorenie Lúčanského kultúrneho leta mohlo byť neskoršie popoludní, lebo vtedy bolo aj lepšie počasie,“ povedal Vladimír z Ružomberka. „Veľmi sa mi páčilo vystúpenie detí z umeleckej školy aj súboru Lúčan, lebo mám rada folklór,“ poznamenala Martina z Likavky.

Otvorenie Lúčanského kúpeľného leta sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva dopravy SR a v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia