Papierne pomohli materským, základným a stredným školám, obciam aj seniorom

Papierne pomohli materským, základným a stredným školám, obciam aj seniorom

RedakciaAktuality17.2.2021

Mondi SCP v priebehu dvoch dní rozdalo spolu 12 paliet papiera. Obdarovali takmer sto rôznych inštitúcií z okresu Ružomberok. Papier zadarmo dostali všetky škôlky, základné a stredné školy, viaceré obce, organizácie a centrá zamerané hlavne na vzdelávanie, zdravie a služby pre seniorov.

Spoločnosť daruje papier v regióne pravidelne dva až trikrát do roka na základe prijatých žiadostí. Vzhľadom k nepriaznivej situácii s COVID-19 bola distribúcia papiera počas posledných mesiacov pozastavená.

„Nakoľko materské a základné školy opätovne otvorili, chceli sme im spustenie vyučovania uľahčiť aspoň takýmto spôsobom. Sme veľmi radi, že deti môžu byť opäť vo svojom prostredí a učitelia môžu opäť vyučovať prezenčne. Dúfame, že situácia sa čoskoro zlepší a do školských lavíc budú môcť zasadnúť žiaci všetkých ročníkov a škôl,“ povedala Ivana Keyzlarová, riaditeľka Ľudských zdrojov v Mondi SCP.

Z dôvodu bezpečnosti a eliminácie stretávania sa zorganizovala spoločnosť odovzdanie vo vonkajších priestoroch a každá inštitúcia mala presne určený čas na vyzdvihnutie. „Všetci dostali po päť škatúľ papiera, spolu sme rozdali 2450 balíkov kancelárskeho papiera“ uzatvára Ivana Keyzlarová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia