Papierne sa pripravujú na plánovanú celozávodnú odstávku

Papierne sa pripravujú na plánovanú celozávodnú odstávku

RedakciaAktuality12.8.2020

Tohtoročná celozávodná odstávka bude prebiehať posledný augustový týždeň od pondelka 24. augusta do piatka 28. augusta, pričom postupný nábeh technológií do plnej prevádzky sa očakáva do 2. septembra. Počas tohto obdobia bude výroba zastavená a v závode bude okrem zamestnancov Mondi SCP pracovať aj veľký počet externých spoločností.

Odstávka je pre nás veľmi dôležitá, aby sme vykonali všetky potrebné práce, ktoré nie je možné počas bežnej prevádzky vykonať a zabezpečiť tak efektívnu a bezpečnú výrobu celulózy a papiera počas zvyšku roka”, vysvetľuje Vladimír Krajči, technický riaditeľ Mondi SCP.

Vzhľadom k pretrvávajúcej pandémii koronavírusu prijala poločnosť počas príprav na odstávku potrebné zdravotné a bezpečnostné opatrenia. Vytvorila tím ľudí, ktorí sledujú vývoj, dodržiavanie aktuálnych nariadení a odporúčaní a na základe nich plánujú a zabezpečujú samotný priebeh odstávky.

Našou prioritou je predovšetkým zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov, externých pracovníkov a komunity, v ktorej žijeme a pracujeme. Podnikáme preto také kroky a prijímame také opatrenia, aby odstávka prebehla bezpečne a aby sa každý domov vrátil zdravý“, zdôrazňuje Ľuboslav Palguta, riaditeľ bezpečnosti pri práci v Mondi SCP.

Počas odstavovania a opätovného uvádzania zariadení späť do prevádzky môže dôjsť ku vzniku zápachu. Spoločnosť Mondi SCP sa vopred ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti s týmto spojené.

Dobrou správou je, že obyvatelia Ružomberka závislí na centrálnom zásobovaní tepla od Mondi SCP, ani tento rok celozávodnú odstávku nepocítia, pretože spoločnosť dodávky tepla a teplej vody zabezpečí prostredníctvom mobilnej kotolne“, dodáva Vladimír Krajči.

Zdroj: Tlačová správa Mondi SCP

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia