Paralympionik roka 2023: Najlepší Radoslav Malenovský a parahokejisti

Paralympionik roka 2023: Najlepší Radoslav Malenovský a parahokejisti

RedakciaAktuality6.2.2024

V novej budove SND v Bratislave sa v pondelok 5. februára konal slávnostný galavečer, počas ktorého bol okrem „Športovca roka 2023“ vyhlásený aj víťaz ankety „Paralympionik roka 2023“ a „Paralympijský tím roka 2023“. Ocenenie získali parastrelec Radoslav Malenovský a slovenská reprezentácia v parahokeji.

Pre Radoslava ide o premiérové ocenenie v ankete, ktorú každoročne vyhlasuje Klub športových redaktorov (KŠR) v spolupráci s SOŠV a SPV: „Pre mňa je to významné ocenenie, lebo mám za sebou náročnú prípravu, takže asi je to na správnej ceste. Ja sa to pokúsim ešte vylepšiť a uvidíme ako to pôjde ďalej“, povedal čerstvý víťaz.

Ružomberský podnikateľ a filantrop Milan Fiľo podporuje paralympionikov už 25 rokov.

Za kolektív parahokejistov vyjadril pocity ich kapitán Martin Joppa: „Je to úžasné zadosťučinenie pre celý tím, ktorý je v tomto zložení pokope už desať rokov. Skvelé ocenenie za doterajšiu prácu a motivácia do ďalšieho obdobia, najmä smerom k vrcholu tohto roku, ktorým budú MS A skupiny v Calgary a k ďalšej zimnej paralympiáde 2026 v Taliansku“. 

Predseda SPV Ján Riapoš uviedol: „Som rád, že pokračujeme v tradícii. Tohto roku to vyšlo geniálne, lebo tam máme letné aj zimné zastúpenie. Radko býval tak trochu v tieni Veroniky Vadovičovej, takže som rád, že sa mu z tých druhých, tretích a štvrtých miest podarilo preraziť aj na svetovej úrovni k titulu. Čo sa týka parahokejistov, teší ma, že sa im podaril návrat do A kategórie, lebo to je dobrou predzvesťou pred ďalšími ZPH. Verím, že chalani vďaka výborným podmienkam v Dolnom Kubíne ešte dokážu zvýšiť svoju výkonnosť a pritiahnuť aj ďalších záujemcov o tento národný šport. Naše športy by však po tom ťažkom vyše trojročnom období nedokázali prežiť bez pomoci partnerov. Osobitne chcem preto poďakovať Milanovi Fiľovi, ktorý už 25 rokov stojí pri slovenských paralympionikoch a určite má nemalý podiel na týchto úspechoch.“

Prvé miesto získali aj slovenskí reprezentanti v parahokeji.

Prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo podporuje slovenských paraolympionikov už takmer 30 rokov: „Prajem všetkým paralympionikom a všetkým športovcom, veľa úspechov, veľa medailí a veľa dobrých ľudí okolo nich. Za každým víťazstvom je drina, tvrdá práca, odriekanie a často veľa sĺz. Ale šport je aj radosť a týmto bojovníkom vrátil zmysel života. Preto kým budem vládať, budem im pomáhať.“

Ocenenie získal aj parastrelec Radoslav Malenovský.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia