Park patril výtvarníkom

Park patril výtvarníkom

RedakciaAktuality7.7.2021

Tamojšie pódium sa premenilo na výtvarný ateliér so stojanmi a paletami. Nuž a pre veľký záujem niektorí maľovali aj na zemi. Vyskúšať maliarske techniky si prišli nielen detí, ale aj ľudia vyššieho veku. S chuťou vytvárali rôzne zátišia, krajinky, portrét, kvety.

Ako nám povedal hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo výtvarnú tvorivú dielnu pripravili v rámci kultúrneho leta. Zorganizoval ho ateliér VOVILE. Podobné podujatie zorganizujú počas júla augusta každý utorok. Zapojiť sa do nich môžu nielen detí, ale taktiež dospelí.

Organizátorov prekvapil veľký záujem o ich akciu. Veľmi ich potešilo, že prišli nielen malí výtvarníci, ale aj seniori. V parku sa tak vytvorila jedinečná tvorivá atmosféra. Výtvarný plenér sa začne každý utorok o 17. 00 h a potrvá asi dve hodiny.

„Kreslenie mám rád a preto som sem prišiel,“ povedal tretiak Jakub. Jeho o rok starší kamarát Marcel ho sprevádzal: „Bývame neďaleko od parku. Aj tak doma som nemal čo robiť. Najskôr som nechcel maľovať, ale potom som si vybral stojan. Maľujem krajinku.“

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia