Pešia turistika seniorov a odmena pri ohníku

Pešia turistika seniorov a odmena pri ohníku

RedakciaAktuality27.6.2023

Akákoľvek pohybová aktivita, to je asi najlepší recept pre hlavu a telo aj pre tých skôr narodených.

Turistika má svoje nezastupiteľné miesto takisto v rámci ružomberských organizácii dôchodcov. Jedna skupinka sa v závere minulého týždňa vydala na „špacír“ Obrovou cestou. „Tu sme šliapali pod hlavičkou Základnej organizácie Jednoty dôchodcov, keďže tá je viac zameraná na turistku, no všetci patríme aj do mestskej organizácie – denného centra Klubu dôchodcov Ružomberok,“ začala vysvetľovať Mária Kvasničáková, šéfka túry. „Mali sme Jánsku opekačku, no nechýbala ani dlhšia prechádzka. Z Hrabova sme sa potom po svojich presunuli do Čutkova. Išlo o 15 – člennú partiu, niektoré naša ´baby´ totiž v tom termíne boli preč.“

Seniorky sa nestretli ani s Macom hrabovským, čo by bolo len príjemné, no veľkým oblúkom sa skupine vyhli, údajne to bolo vybavené, aj ozajstní macovia, čiže medvede. „Narazili sme však na množstvo hubárov. Aj nám sa podarilo nazbierať až neuveriteľné množstvo hríbov. A veru, boli nádherné,“ pokračovala M. Kvasničáková.

Presný dátum ďalšej spoločnej pešej cesty dolnoliptovskou prírodou ružomberských dôchodcov ešte nie je v kalendári zapísaný, no jedno podujatie sa už hotuje. „Pôjdeme na Smrekovicu. Tam už naše rady budú určite početnejšie,“ doložila hlavná ťahúnka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia