Piesková ríša i s ďalšími lákadlami otvára sezónu

Piesková ríša i s ďalšími lákadlami otvára sezónu

RedakciaAktuality19.5.2022

Združenie Hrabovská dolina v sobotu (21. mája) o 10. hod. spúšťa unikátne Kráľovstvo Hrabovo. Do konca júna areál bude pre návštevníkov otvorený cez víkendy a v júli a v auguste denne. Už v nedeľu (22. mája) tu vystúpi Miro Jaroš s koncertom Pre (ne) poslušné deti.

Ide o jedinečný projekt, navyše rodinného charakteru a zároveň prvá ucelená atrakcia v Ružomberku pre turistov. Každý si tu môže niečo nájsť pre svoje vyžitie, bez ohľadu na vek. Ide o spojenie umenia, zábavy a rekreácie,“ rozhovoril sa manažér „kráľovstva“ Marek Zelnický.

Ponuka je naozaj pestrá, rozmanitá a nevšedná. „Celý areál pod vodnou nádržou má dve časti. V spodnej sú voľne prístupné detské ihriská, autíčka i game, čiže hrací ´plac´. Hlavný areál je vyskladaný z viacerých vábničiek. Zábavná zóna bude patriť animátorom, koncertom, či rôznym detským atrakciám, ako sú skákacie hrady, trampolíny, alebo obľúbené maľovanie na tvár. Výstavná zóna je zameraná na tému dinosaurov, pričom tu bolo použitých takmer 500 ton piesku. Tiež u nás máme archeopark, detské pieskovisko s vykopávkami. V multimediálnej miestnosti pôjde o projekciu dokumentov o dinosauroch. Takisto treba spomenúť originálny guličkový svet Brloh Maca Medveďa, či eusoftrovú strelnicu, so zbraňami na guličky. V našom kráľovstve budeme púšťať aj zaujímavé filmy a organizovať koncerty,“ viac nám hrabovský formát priblížil M. Zelnický.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia