Pivné dobrodružstvo v Ružomberku

Pivné dobrodružstvo v Ružomberku

RedakciaAktuality13.7.2020

Niektorí Ružomberčania sa zoznámili s týmto pivným podujatím minulý rok, kedy Občianske združenie RK žije odštartovalo premiéru „koštovky“ tohto nápoja. Ak ste akciu pod názvom Ružomberská pivná cesta nestihli, posledný júlový piatok máte príležitosť to napraviť a s partiou obehnúť deväť podnikov v centre mesta. Podujatie pre všetkých dospelých, nielen chlapov chce aj týmto spôsobom oživiť spoločenské dianie v uliciach Ružomberka.

V stanovených podnikoch, pivári ochutnajú malé pivko (prevažne slovenské a české), okrem toho budú hodnotiť obsluhu, atmosféru, chuť piva a celkový dojem z pivární a zariadení,“ priblížil pre náš portál Jakub Ševčík, predseda Občianskeho združenia RK žije.

Doplnil, že na záver vyhodnotia najšikovnejších v jednotlivých kategóriách.

Predaj lístkov bude podľa Ševčíka spustený onedlho, všetky potrebné informácie môžu záujemcovia sledovať na facebookovom profile RK žije. „Lístok spolu s dokladom totožnosti je potrebné vziať so sebou na registračné miesto 31. júla na Námestie Slobody od 16.00. hod. Pivné partie a návštevníci tu získajú pindexy a pivné mapy,“ priblížil Ševčík. Minuloročné ohlasy na podujatie boli podľa jeho slov výborné.

Pevne verím, že ulice Ružomberka nezostanú prázdne a domáci ukážu, že chcú a vedia v meste spoločensky žiť.“

Inšpiráciu na ochutnávku viacerých chutí zlatého moku čerpali autori projektu z iných miest, kde sa akcie už konajú.

RK žije je skupina mladých Ružomberčanov, ktorí sa rozhodli založiť Občianske združenie s cieľom oživiť dianie v meste Ružomberok a jeho okolí. Ich zámerom je pripravovať aktivity a podujatia počas celého roka tak, aby si mohli spoločne povedať, že v našom meste to naozaj žije.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia