Pivovarská a papierenská sobota na Zápalkárni

Pivovarská a papierenská sobota na Zápalkárni

RedakciaAktuality14.7.2023

Pivo a papier. Taký názov tróni v názve zajtrajšieho (15. júla) formátu v rámci prázdninovej akcie Leto s Korýtkom 2023 na ružomberskej stanici Zápalkáreň.

Ide už o tradičnú akciu,“ povedal nám Tomáš Štreit z Občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok. „Obe komodity papier a pivo spája pri ich výrobe varenie. Ružomberok je dlhé roky nerozlučne spätý s papierenským kombinátom, nuž a dobré remeselné pivo v tomto regióne tiež v poslednom období preniklo do povedomia ľudí. Len mimochodom, na mieste, kde sa všetko bude odvíjať, bola v minulosti známa fabrika na výrobu zápaliek.“

Pôjde o oprášenie tradície ručnej výroby papiera s ozajstným majstrom tohto fachu. Nahotované sú viaceré detské atrakcie a „dospeláci“ si môžu vychutnať „zlatý mok“ z revúckeho Čierneho kameňa a z čutkovského Ursusu. O náladu sa bude starať i živá hudba. Úplne „diétna“ nebude ani nedeľa (16. júla). Opäť sa oplatí prísť Korýtkom z ružomberskej železničnej stanice k Zápalkárni. Tu pokračuje čapovanie remeselných pív a organizátori sa postarali i o hudobný obal.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia