Po dopravnej nehode v Ružomberku nafúkali obaja vodiči

Po dopravnej nehode v Ružomberku nafúkali obaja vodiči

RedakciaAktuality26.9.2023

V pondelok, 25. septembra, v ranných hodinách sav Ružomberku stala dopravná nehoda, pri ktorej 52-ročný vodič viedol Land Rover po ceste I/59 od Likavky do centra mesta Ružomberok. Následne, z doposiaľ presne nezistených príčin, došlo k zrážke s Volkswagenom, za volantom ktorého sedel 44-ročný vodič jazdiaci od Žiliny na Liptovský Mikuláš.

„Po dopravnej nehode sa obaja vodiči podrobili dychovej skúške, 52-ročný vodič s pozitívnym výsledkom 1,21 mg/l, čo je 2,52 promile a 44-ročný vodič s pozitívnym výsledkom 0,17 mg/l, čo je 0,35 promile, alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Policajti vodičom zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu. V súvislosti s nehodou už 52-ročný vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Druhý, 44-ročný vodič, bude riešený správnym orgánom príslušného dopravného inšpektorátu Policajného zboru.Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia