Po neserióznom odstúpení Šarišanov, si kopli medzi sebou

Po neserióznom odstúpení Šarišanov, si "kopli" medzi sebou

RedakciaAktuality21.6.2023

Dnes (21. júna) mali ružomberskí futbalisti odohrať prvé prípravné stretnutie tohto leta, v Bešeňovej s účastníkom baráže o Fortuna ligu s Tatranom Prešov. Klub zo Šariša ale v pondelok (19. júna) oznámil, že jednoducho nepricestuje. Hľadal sa ešte náhradný súper, no menší zázrak na poslednú chvíľu nevyšiel.

Mrzí ma, čo sa stalo. To sa dva dni pred dohodnutým zápasom nerobí,“ konštatoval hlavný kouč MFK Ružomberok Peter Tomko. „Zareagovali sme náhradným programom, a to modelovaným stretnutím v rámci nášho aktuálneho kádra, pričom k dispozícii sme mali aj dorastencov. Išlo o to, aby každý dostal svoju minutáž.“

Ruža prípravnú porciu na ďalšiu majstrovskú sezónu otvorila 16. júna. V nedeľu mali chalani voľno a v pondelok sa znovu pustili do práce dvomi fázami. „Tento i budúci týždeň ideme hlavne do objemov, čo sa týka vytrvalosti i sily. Potom postupne to začneme preklápať do intenzity,“ vysvetľoval P. Tomko.

Kvôli reprezentačnému zrazu národného mužstva do 21 rokov, ktoré odohralo dve prípravné stretnutia s Maďarskom (0:1) a Rakúskom (1:1), tento týždeň ešte v šatni zostali prázdne „fleky“ Tomáš Frühwalda, Jakuba Luku, Alexandra Seleckého a Adama Tučného. „Všetci štyria chalani sa k mužstvu pripoja v pondelok. Nuž a verím, že každú chvíľku príde aj nejaká nová posila,“ vravel ďalej šéf realizačného tímu.

Zvedaví sme boli aj na zdravotný stav hráčov, pričom už niekoľko dní je známe, že kapitán MFK Marek Zsigmund zajtra (22. júna) podstúpi operáciu ruky (ide ešte o dôsledok finále play-off o Kontinentálnu ligu v Žiline). „Až na Mateja Kochana, ktorému sa obnovilo staré zranenie a v jeseni s jeho službami nemožno rátať, sú všetci chlapci fit,“ podal aktuálnu informáciu P. Tomko.

V sobotu (24. júna) Ružomberok o 17:00 hod, nastúpi v Kroměříži, proti SK Hanácká Slavia, v rámci osláv 120. výročia futbalu v meste.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia