Po pauze ďalší odborný zborník

Po pauze ďalší odborný zborník

Ján SvrčekAktuality16.11.2023

Po piatich rokoch Liptovské múzeum vydalo ďalší vlastivedný zborník Liptova. „Tieto publikácie sa datujú od šesťdesiatych rokov, pričom teraz ide už o trinástu. Kniha obsahuje výsledky výskumu a štúdií našich odborných pracovníkov. Je to svojim spôsobom správa našej ustanovizne o odbornej činnosti za určitý časový úsek,“ povedal pre náš portál marketingový manažér Liptovského múzea Viktor Mydlo.

Okrem iného v zborníku ľudia nájdu príspevky o minulosti, prítomnosti a budúcnosti múzeí v prírode, dočíta sa o príbehu Múzea liptovskej dediny v Pribyline a aj o tom, ako toto múzeum zvládlo prvých tridsať rokov svojej existencie. Milovníkov prírody poteší štúdia o love medveďov v minulosti a súčasnosti no a športovým nadšencom ulahodí zodpovedanie niektorých otázok o fungovaní telovýchovných jednôt Sokol a Orol v 20. storočí. Takto informuje o čerstvej knižnej publikácii Liptovské múzeum.

Zborník, ktorý má 125 strán, pripravili kolektív ôsmich autorov a jeho zostavovateľom je Miroslav Nemec. Vyšiel v náklade 200 ks a cena jedného je 10 eur,“ pripojil V. Mydlo.

Foto: Liptovské múzeum

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia