Po ťažkom vstupe do sezóny Hrabovo opäť ožíva

Po ťažkom vstupe do sezóny Hrabovo opäť ožíva

RedakciaAktuality6.7.2020

Keďže pandémia koronavírusu hlboko zasiahla oblasť cestovného ruchu, odliv návštevníkov pocítila i Hrabovská dolina.

„Predsezóna bola veľmi ťažká, ľudí bolo menej, rozbieha sa to až teraz, od začiatku prázdnin. Keďže boli obmedzenia, ľudia sa báli - či už ubytovať alebo stravovať,“ vnáša nás do problematiky po uvoľnení opatrení predseda občianskeho združenia Hrabovská dolina Štefan Červeň.

V súčasnosti máme viac práce a menej zákazníkov. Potrebujeme viac času na prípravu, napríklad aby sme vydenzifikovali guľu na aquazorbing. Dezinfikujeme aj bicykle v skiparku. Zároveň musíme dodržiavať rozostupy medzi ľuďmi a na trati musí byť menej návštevníkov. Kedysi prišlo mnoho ľudí a išli sme takpovediac jeden za druhým. Teraz to musíme trošku obmedzovať,“ hovorí o zmenených podmienkach.

Drvivá väčšina ubytovaných sú Slováci

Hoci v oblasti ubytovania tiež pocítili útlm, v súčasnosti sa podľa jeho slov aj táto oblasť dostáva do popredia. Od začiatku prázdnin prichádzajú aj ubytujúci sa návštevníci, pričom drvivá väčšina z nich sú domáci. „Približne 85% sú Slováci, potom nasledujú Česi a Maďari,“ dopĺňa informáciu. V Hrabove v súčasnosti fungujú všetky atrakcie. Či už sa rozhodnete pre lanové bludisko Tarzánia, aquazorbing, loďky na priehrade, alebo si len tak zakopete futbal na ihrisku pod hrádzou.

Minulý rok upozornilo Hrabovo na seba aj nultým ročníkom letného kina. V tom plánujú pokračovať aj v tomto roku.

„Do konca týždňa chceme vydať plagátik Leto v Hrabove, každý týždeň budeme mať pripravené nejaké podujatie. Pôjde o živú hudbu, letné kino, alebo aj hry pre deti,“ dáva do pozornosti Červeň.

Pred začiatkom sezóny viaceré úpravy

Už niekoľkokrát dezinfikovali aj Kyslíkovú dráhu, pred letnou sezónou ju tiež opravili.„Vandali stále niečo rozbijú alebo niečo urobia, museli sme opravovať pred sezónou aj náučný chodník. Keďže na futbalové ihrisko potreboval vojsť niekto bez platenia, odstrihol pletivo a to sme tiež dávali do poriadku hoci je tam symbolické vstupné, aby sme mali na kosenie,“ uvádza Červeň.

Kyslíková dráha s dĺžkou 1,3 km pozostáva zo 6 stanovísk s rôznymi drevenými cvičebnými prvkami - prekážkami, na ktorých sa dajú precvičiť jednotlivé partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov, či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke návštevník nájde popis správneho cvičenia.

Na Malinôm Brde začínali neskôr

Kyslíkovú dráhu museli pred sezónou opraviť

„Sezónu sme museli predčasne ukončiť a tiež sme začínali neskôr ako sme predpokladali. Začiatok letnej sezóny bol o mesiac posunutý. Počas mája, keď sme mali zatvorené, sme sa venovali príprave tratí. Išlo hlavne o odstraňovanie skál na tratiach, opravovanie drevených lavičiek, mostíkov, ale i o kosenie,“ hovorí Tomáš Gazdarica, PR manažér strediska Malinô Brdo.

Letnú sezónu otvorili posledný májový víkend a otvorené mali len počas víkendov, od 27. júna je stredisko otvorené denne. Podľa slov Gazdaricu bol tento víkend silný, cestu do strediska meralo množstvo návštevníkov. V tomto období otvorili aj mini farmičku pod Sidorovom. V stredisku je možné vyskúšať horské káry, terénne kolobežky či zjazdové bicykle. Lanovka je v prevádzke 8.30 – 16.30.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia