Počet opitých detí rastie, dievča nafúkalo takmer dve promile

Počet opitých detí rastie, dievča nafúkalo takmer dve promile

RedakciaAktuality2.4.2024

Mestskí policajti mali posledné dva marcové týždne plné ruky práce.

Obsluha kamerového systému zistila v piatok 15. marca v noci na ulici Mostová nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívať alkohol na verejnosti. Na monitoroch zaznamenala štyri mladé ženy, ktoré požívali alkohol. Vyslaná hliadka zistila, že ide o mladistvé dievčatá z okresov Poprad a Liptovský Mikuláš.

„Trom dievčatám vo veku 16 rokov boli namerané hodnoty od 0,5 do 1,21 promile alkoholu. U štvrtej, len 15-ročnej dievčiny to bolo 1,96 promile,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Následne kontaktovali rodičia dievčat, ktorí si po dcéry prišli. V ich prítomnosti im boli za priestupky proti verejnému poriadku uložené blokové pokuty, ďalej sa vecou zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý vec oznámi príslušným orgánom.

Ušli z ústavu

Alkohol pili aj dvaja mládenci, ktorí ušli z diagnostického centra. Hliadky mestskej aj štátnej polície ich hľadali 15. marca v poobedňajších hodinách. Napriek podrobnému popisu sa chlapcov nepodarilo nájsť.

O deň neskôr kontaktovala mestskú políciu vychovávateľka s informáciou, že ch videla. Stratila ich z dohľadu na ulici Podhora. Hliadka našla v blízkosti nákupného centra obidvoch mládencov.

Na žiadosť vychovávateľky bola u maloletých chlapcov vykonaná dychová skúška. V obidvoch prípadoch boli skúšky pozitívne, 13-ročný chlapec mal v krvi 0,15 promile, o rok starší chovanec 1,33 promile. Chlapcov previezli do diagnostického centra.

Nadránom v nedeľu 24. marca prostredníctvom kamerového systému monitorovali dvoch mládencov zjavne pod vplyvom. Svedčila o tom ich nekoordinovaná chôdza a pohyby, chvíľami sa ledva držali na nohách.

Pri bližšej obhliadke ich mestský policajt spoznal, išlo o mladistvých chlapcov z okresu Ružomberok. V tú noc ich už hliadka riešila za iný priestupok proti verejnému poriadku. „Sedemnásťroční mladíci sa podrobili dychovým skúškam. V krvi mali 1,27 respektíve 1,71 promile alkoholu,“ upresnil Jankovič.

Útočník kopal muža

Mestskí policajti riešili aj zatúlaných psov, ich majitelia dostali blokovú pokutu. Pomáhali aj matke, ktorú ohrozoval agresívny syn. Po druhom incidente skončil na psychiatrickom oddelení v nemocnici.

Podvečer vo štvrtok 28. marca sa so žiadosťou o pomoc obrátila na mestskú políciu obyvateľka Ružomberka. Pani sa stará o ťažko chorého manžela, ktorý spadol z postele a ona ho sama nedokázala zodvihnúť. Vyslaná motohliadka im pomohla a manžela uložila do postele.

Policajti vyšetrovali aj krádež dvoch fliaš alkoholu v nákupnom centre. Zlodejkou bola 39-ročná žena z okresu Ružomberok, ktorá sa za posledných dvanásť mesiacov už obdobného skutku dopustila. Vtedy jej za krádež dali blokovú pokutu. V tomto prípade ju hliadka obmedzila na slobode a odovzdala štátnej polícii pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže.

Hliadka musela upokojovať 17. marca nadránom dvoch mužov, medzi ktorými nastal konflikt. Jeden z mužov zrazu napadol druhého tak, že ho dva krát kopol. Vyslaná hliadka zistila, že napadnutým je 31-ročný muž z okresu Žilina, útočníkom 26-ročný obyvateľ okresu Námestovo. Napadnutý nebol po útoku zranený, nepotreboval ošetrenie.

„Hliadka preto vec doriešila ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a útočníkovi uložila pokutu. Pokutu mestskí policajti uložili aj vodičovi, ktorý bol na mieste s agresorom, pretože nerešpektoval dopravné značenie a nachádzal sa s vozidlom v zákaze vjazdu,“ dodal Jankovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia