Podujatie ZA 7 HORAMi prichádza do Ružomberka

Podujatie ZA 7 HORAMi prichádza do Ružomberka

RedakciaAktuality26.8.2020

Podujatie ZA 7 HORAMi začalo svoju históriu písať v Liptovskom Jáne. Ešte v marci, v čase aktuálnej koronakrízy hrozilo, že sa podujatie neuskutoční.

„Tak ako všetkých aj nás pandémia ochromila, ale záležalo nám na tom, aby sme úspešné projekty, ktoré podporujú región Liptov zachovali. Preto sme našli riešenie a podujatie ZA 7 HORAMi sme transformovali. Z Liptovského Jána sme ho rozšírili na celý Liptov, aby vznikla Rozprávková krajina na Liptove. Môžeme tak rozptýliť verejnosť a rodinám s deťmi ponúknuť atraktívny program aj v centre Liptovského Mikuláša, V Holiday Village Tatralandia, v Jasnej na Bielej púti aj v Hrabovskej doline pri vodných nádržiach,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Atraktívny program pre celé rodiny sľubuje až šesť divadelných formácií s 15 rôznymi predstaveniami. Za štyri dni sa pritom vystrieda päť lokalít.

Program festivalu vo všetkých lokalitách nájdete TU

Vpiatok, 28. augusta sa festival uskutoční aj v dolnom Liptove, v Hrabovskej doline.

Rád by som upriamil pozornosť aj na návštevu Hrabovskej doliny v piatok 28. augusta, kde okrem divadiel chystáme aj ochutnávku v podobe „Ľadového kráľovstva“ so skutočnými ľadovými sochami a rýchlorezbou,“ zdôraznil riaditeľ podujatia Michal Rybanský.

Už od 13.15 čaká nielen obyvateľov dolného Liptova privítanie s rozprávkovým dedom Mirom, predstavenie Husár a čert, ale i sprievodné aktivity či workshop v plieskaní bičom. Vystúpi aj harmonikár a ťahákom programu bude Ľadová show - vyrezávanie sôch z ľadu. Bodku za podujatím v Hrabovskej doline dá prestavenie O červenej čiapočke.

Akcia je súčasťou série podujatí Leto u Hýroša.

Podujatie ZA 7 HORAMi realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 20 500,- eur.

Strávte leto aj na podujatiach v Ružomberku a okolí a pošlite nám z nich svoje fotografie. Zaujíma nás, na ktorých spoločenských udalostiach prežívate svoje leto. Jednu vami zaslaných fotografií odmeníme víkendovým pobytom v hoteli Malina pre dve osoby. Viac informácií o súťaži nájdete TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia