Pohárová súťaž v požiarnom útoku

Pohárová súťaž v požiarnom útoku

RedakciaAktuality15.8.2023

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) Ivachnová zorganizoval 12. augusta Pohárovú súťaž v požiarnom útoku. Uskutočnila sa na tamojšom futbalovom ihrisku. Zišlo sa tam 13 družstiev. Pochádzali z Ivachnovej, Liptovskej Teplej, Liptovských Revúc, Jasenovej, Liptovskej Lúžnej, Liptovskej Osady a Martinčeka

Súťažilo sa podľa pravidiel súťažného poriadku dobrovoľnej požiarnej ochrany. Každé družstvo malo len jeden pokus. Útok bol úspešný po zasiahnutí obidvoch terčov samostatnými vodnými prúdmi. Štartovacia pištoľ aj terče boli napojené na elektronickú časomieru, čím sa dosiahla objektívnosť a presnosť nameraného času.

Súťažiaci sa do súbojov pustili naplno.

Zápolenie hasičov si prišlo pozrieť asi 200 divákov. Súťaž sa uskutočnila za slnečného počasia a ihrisko bolo suché, čo vytvorilo ideálne podmienky pre súťaž. Okrem toho družstvá nemali problémy s naštartovaním mašiny, ani so zásahmi na terč. Všetky útoky boli platné.

Zaujímavosť súťaže v Ivachnovej bolo, že DHZ v Liptovskej Teplej postavil až tri tímy a všetky sa umiestnili na pódiových priečkach. Prvenstvo medzi ženami patrilo Martinčeku, striebro získali ženy z Liptovských Revúc a tretie skončili hasičky z DHZ v Liptovskej Osady. Na prvých troch miestach v mužskej kategórii sa umiestnili všetky tri družstva z DHZ Liptovská Teplá a to nasledovne: 1. A-mužstvo, 2. B- mužstvo a tretie bolo C-mužstvo. Najrýchlejší útok v ľavom prúde malo družstvo A- mužstvo z L. Teplej s časom 16.06 s a ženy z Martinčeka mali najrýchlejší pravý prúd 27.74 sekúnd.

Text a foto: Tibor Šuľa

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia