Pohotovosť pre dospelých čakajú zmeny

Pohotovosť pre dospelých čakajú zmeny

RedakciaAktuality6.11.2019

Lekársku službu prvej pomoci pre dospelých v Ružomberku od 1. apríla 2018 zabezpečuje Ústredná vojenská nemocnica, a to v priestoroch polikliniky na Považskej ulici. K zmene by malo dôjsť koncom tohto roka. „Priestory novej pohotovosti sú už takmer pripravené na presťahovanie. Ak pôjde všetko podľa plánov, radi by sme to stihli najneskôr do 1.12. 2019,“ povedala pre náš portál hovorkyňa ÚVN SNP Ružomberok-FN, Petra Dišková.

Priestory novej pohotovosti by mali otvoriť začiatkom decembra

Pohotovosť pre dospelých sa bude po novom nachádzať v areáli Vojenskej nemocnice, na ulici Generála Miloša Vesela. Dostupnosť odborných vyšetrení, ktoré môžu byť potrebné po návšteve pohotovosti, budú takto pre pacienta komfortnejšie. „Pohotovosť chceme presťahovať do areálu nemocnice aj z toho dôvodu, aby pacient, ktorého na pohotovosti lekár vyšetrí a bude nutná návšteva odborného lekára nemusí prechádzať cez celé mesto, ale bude mať všetko pokope,“ približuje Dišková.

Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých, je v prevádzke ešte stále v priestoroch polikliniky na Považskej ulici, denne v pracovných dňoch od 16:00 do 22:00 a v dňoch pracovného pokoja od 7:00 do 22:00.

Detská pohotovosť v Ružomberku zatiaľ pokračuje bez zmien a je poskytovaná na Hurbanovej ulici.

Ordinačné hodiny:
Pondelok - Piatok 16:00 - 22:00 h.
Sobota - Nedeľa 7:00 - 22:00 h.

Príspevok budeme priebežne aktualizovať.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia