Policajti, hasiči a záchranári bavili deti

Policajti, hasiči a záchranári bavili deti

RedakciaAktuality8.9.2023

Vo štvrtok prišli do Čutkovskej doliny stovky detí. Prilákalo ich podujatie s názvom Bezpečne do školy. Svoju činnosť na ňom prezentovali policajný zbor, zbor väzenskej a justičnej stráže, hasiči, Slovenský Červený kríž, Horská záchranná služba, a vojaci z ružomberského útvaru. Podujatie organizovalo mesto spoločne s mestskou políciou a Centrom voľného času ELÁN.

Policajné psy dokázali nielen nájsť drogy, ale aj zneškodniť páchateľa v aute a s pištoľou v ruke. Mestská polícia pripravila pre deti strelecký kútik so vzduchovkami, CVČ ELÁN zábavné úlohy.

„Snažíme sa spropagovať prácu záchranných a policajných zložiek na území mesta. Chceme ukázať, že policajti vedia byť aj kamarátsky, ale keď je potrebné, vedia zakročiť primerane proti páchateľom. Každá zložka predviedla to, čo je pre ňu charakteristické. Pozvanie dostali nielen deti z Ružomberka, ale aj z okolitých základných a materských škôl,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Hasiči ukázali zásah pri dopravnej nehode aj hasenie vozidla. Vojaci sa pochválili výstrojom a výzbrojou. Členky červeného kríža deti učili, ako správne poskytnúť prvú pomoc.

„Bolo to tu úžasné. Najviac sa mi páčilo vojenské auto, ale aj hasenie hasičov a ako psy chytali páchateľov,“ povedal siedmak Matúš Lišiak zo školy na Dončovej ulici.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia