Policajti našli v byte mŕtveho muža- Prinášame prípady polície z tohto týždňa

Policajti našli v byte mŕtveho muža- Prinášame prípady polície z tohto týždňa

RedakciaAktuality15.3.2019

V byte našli osamelého mŕtveho muža

V piatok 8. marca predpoludním zasahovali mestskí policajti na ulici Textilná. Občan nahlásil suseda, ktorý býva vo vedľajšom byte sám, že od rána neotvára. „So starším pánom mali susedia veľmi dobré vzťahy, každé ráno spolu pili kávu, no dnes ráno ku nim neprišiel. V byte počuť hrať rádio, no na klopanie sused nijako nereagoval,“ informuje Roman Jankovič z Mestskej polície. Polícia zistila, že dvere sú uzamknuté a prizvala na pomoc hasičov. „Ako hasiči dvere otvorili sa zlá predtucha susedov potvrdila, v byte bolo nájdené už bezvládne telo 70 ročného muža. Bol privolaný aj lekár, ktorý úmrtie potvrdil, ďalej si vec na mieste prevzala štátna polícia,“ dodal.

Ukradnutý bicykel, ktorý nikto neukradol

V stredu večer oznámil obyvateľ neďalekej obce, že mu ukradli bicykel, ktorý uzamkol pred plavárňou. Polícia po zistení popisu bicykla prijala oznámenie a dohodla sa s poškodeným, že s dokladmi o nadobudnutí príde na mestskú políciu kvôli vyčísleniu škody. V sobotu kontaktoval poškodený opäť mestskú políciu s tým, že oznámil, že videl ukradnutý bicykel na ulici Poľná. „Hliadka zistila, že bicykel je zamknutý a poškodený tvrdil, že ho tam musel zamknúť zlodej. Oznamovateľ už bol na mieste na inom bicykli a mal pri sebe aj novú zámku, ktorou bicykel zamkol. Keďže v čase oznámenia nebol poškodený úplne triezvy, poslala ho hliadka domov po kľúčik od starej zámky. Na jeho veľké prekvapenie nielen novú, ale aj starú zámku prineseným kľúčom ľahko odomkol a potom si mohol bicykel zobrať domov. V stredu kvôli opitosti zabudol kde si bicykel nechal,“ vysvetlil Jankovič.

Ostala na balkóne

Mestskí policajti zasahovali aj na Klačne, odkiaľ obyvateľ oznámil, že bol venčiť psa a volala na neho pani z balkóna. Jej malý syn zabuchol balkónové dvere a ona sa nemohla dostať dnu. Hliadka kontaktovala jej svokru, ktorá mala kľúče od bytu a priviezla ju v čase, keď už boli na mieste hasiči aj s hliadkou štátnej polície. „Tí nevedeli o náhradných kľúčoch a keby hliadka prišla neskôr, boli by bezpečnostné dvere otvorili pomocou náradia, ale hrozilo poškodenie zárubne, a takto sa to zaobišlo bez škody na majetku,“ objasnil Jankovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia