Policajti riešili dve hromadné bitky v centre mesta, v incidente sa ocitli aj Ukrajinci

Policajti riešili dve hromadné bitky v centre mesta, v incidente sa ocitli aj Ukrajinci

RedakciaAktuality9.12.2019
Pri hromadnej bitke dvoch skupín zasahovala aj hliadka štátnej polície

Mestskí policajti si v sobotu prostredníctvom kamier všimli bitku pred jedným z podnikov v centre mesta. Do bitky bolo zapojených viacero mladých mužov, ale kamera zachytila incident medzi štyrmi mužmi, pričom ďalší muži sa im pokúšali v bitke zabrániť. Až vyslaní mestskí policajti od seba agresívnych mužov oddelili. „Išlo o dvoch 18 ročných mladíkov z okresov Ružomberok a Liptovský Mikuláš, ktorí mali incident s dvoma Ukrajincami vo veku 17 a 18 rokov. Pretože nikto z mladíkov nebol pri incidente zranený, trom dospelým boli na mieste uložené blokové pokuty za priestupky proti občianskemu spolunažívaniu,“ informoval Roman Jankovič, preventista z Mestskej polície v Ružomberku. Polícia sa aktuálna zaoberá protiprávnym konaním 17 ročného cudzinca.

Bitka skončila zlomenou nohou, rieši ju štátna polícia

Hromadnými bitkami to v sobotu v Ružomberku doslova žilo. Teraz išlo o incident dvoch skupín, ktorý zaznamenal kamerový systém na ulici A. Bernoláka. Vzhľadom na počet osôb, ktoré sa na mieste nachádzali, bola okrem hliadok mestskej polície o incidente informovaná aj štátna polícia. „Mestská polícia obnovila na mieste verejný poriadok, vecou sa však bude ďalej zaoberať štátna polícia, pretože pri bitke malo dôjsť ku zraneniu osoby, ktoré si vyžiadali práceneschopnosť s dĺžkou viac ako 7 dní,“ informuje Jankovič. Podľa predbežných informácií má jeden z mužov zlomenú ruku, preto ho hliadka mestskej polície odviezla do nemocnice a poučila ho o ďalšom postupe.

Muž podvádzal pri samoobslužnej pokladni

Mestská polícia zasahovala v pondelok v obchodnom centre, kde sa o krádež pokúsil 44 ročný Ružomberčan. Pri samoobslužnej pokladni si niektoré položky nenablokoval, ale rovno položil za pokladňu, čo si všimli zamestnanci a kontaktovali políciu. „Vzhľadom na výšku spôsobenej škody išlo o priestupok proti majetku, za ktorý bola mužovi na mieste uložená bloková pokuta,“ dodal Jankovič.

Nechcel opustiť útulok pre ľudí bez prístrešia

V posledný novembrový večer sa so žiadosťou o prítomnosť hliadky obrátil na mestskú políciu správca útulku pre občanov bez prístrešia. Dôvodom bol 55 ročný muž, ktorý prišiel do útulku zjavne pod vplyvom alkoholu a nerešpektoval správcu, aby ubytovňu opustil. Po upozornení hliadkou muž z ubytovne odišiel.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia