Policajti vyvádzali bezdomovcov z ubytovne, podgurážení obťažovali okolie

Policajti vyvádzali bezdomovcov z ubytovne, podgurážení obťažovali okolie

RedakciaAktuality24.6.2019

Hliadka mestskej polície zasahovala v ubytovni pre ľudí bez domova, kde mal správna zariadenia problém s niekoľkými ubytovanými pod vplyvom alkoholu. Nevhodným správaním obťažovali ostatných. „Odmietli vykonať dychovú skúšku na jeho orientačnom prístroji, pretože vraj nie je kalibrovaný. Vyslaná hliadka prišla s kalibrovaným prístrojom a zistila, že štyria muži, ktorí mali konflikt so správcom, mali v dychu od 1,1 až do 2,73 promile. Z tohto dôvodu si pod dohľadom hliadky muži zobrali svoje veci a ubytovňou opustili. Boli si vedomí porušenia jednej zo základných podmienok poskytnutia ubytovania a tou je byť v triezvom stave,“ vysvetlil Roman Jankovič, preventista Mestskej polície v Ružomberku.

Pracovníčka pošty nahlásila polícii nájdenú kapsičku s osobnými dokladmi. Polícia prípad zaevidovala a kontaktovala majiteľku, ktorá bývala mimo Ružomberka. Hliadka mestskej polície vrátila stratenú peňaženku aj v utorok 18. júla. ktorú našli na ulici Podhora. „Pretože išlo o maloleté dievča, bola jej nájdená vec odovzdaná v mieste trvalého bydliska,“ dodal Jankovič.

Hliadka zasahovala aj na Bystrickej ceste, kde obyvatelia hlásili porušovanie nočn=eho pokoja. Neprítomnosť starých rodičov využil 18 ročný vnuk, ktorý bol v byte s partiou rovesníkov. Z bytu išla vrava a hlasná hudba. Podľa ich slov si fakt, že je po 22:00 uvedomili, až keď prišla polícia. „V byte ostal už len vnuk, ktorý prisľúbil, že sa vec už nebude opakovať. Preto v tomto prípade to ostalo pri ústnom upozornení, mestská polícia však s príchodom teplých večerov riešila podobné porušenie zákona vo viacerých prípadoch. Za porušovanie nočného pokoja je možné uložiť blokovú pokutu do výšky 33 eur, respektíve vec odstúpiť na správny orgán,“ dodáva Jankovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia