Policajti zaistili takmer štyritisíc dávok marihuany, priekupníkov zadržali

Policajti zaistili takmer štyritisíc dávok marihuany, priekupníkov zadržali

RedakciaAktuality18.2.2021

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku v súčinnosti s inými zložkami u Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vykonali policajnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v okrese Ružomberok.

„Vyšetrovateľ obvinil dvoch 35-ročných mužov z okresu Dolný Kubín a 37-ročného muža z okresu Ružomberok za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva a zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi,“ informuje polícia na svojom facebooku.

Vyšetrovateľ zároveň spracoval na 37-ročného muža podnet na návrh na väzobné stíhanie. Počas akcie policajti vykonali v okrese Ružomberok viaceré prehliadky priestorov, domovú prehliadku a zaistili kryštalickú látku a rastlinný materiál.

„Predbežným skúmaním bolo zistené, že ide o pervitín v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 11 bežným jednotlivým dávkam drogy a marihuanu v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 3900 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ informuje polícia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia