Policajtom sa podaril poriadny úlovok

Policajtom sa podaril poriadny úlovok

RedakciaAktuality21.6.2022

Počet vodičov, ktorí si za volant auta sadnú pod vplyvom alkohol,u neklesá.

V nedeľu 19. júna o 22.30 hod viedla 36-ročná vodička po miestnej ceste v Ružomberku Audi, zastavili ju policajti.

„Počas kontroly sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,82 mg/l čo je 1,71 promile, alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ani nie o pol hodiny neskôr policajná hliadka zastavila v Ružomberku to isté auto. Počas kontroly mal 49-ročný vodič v dychu 0,53 mg/l, čo je 1,10 promile alkoholu.

Policajti oboch zadržali a zobrali im vodičské preukazy. Čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V uplynulom 24. týždni policajti v Žilinskom kraji počas výkonu služby odhalili 28 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. U 13 s výsledkom nad jedno promile, 15 nafúkalo do jedného promile. Štyria vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu. Alkohol pred jazdou pilo aj 28 vodičov nemotorových vozidiel.

V 23. týždni policajti zastavili v Žilinskom kraji až 33 vodičov pod vplyvom alkoholu. Bol medzi nimi aj vodič autobusu s 2,33 promile, ktorý jazdil po Ružomberku. Vodič kamiónu zasa skončil prevrátený na boku v Likavke, nafúkal 1,08 promile.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia