Polícia chytili minulý týždeň až 23 vodičov pod vplyvom alkoholu

Polícia chytili minulý týždeň až 23 vodičov pod vplyvom alkoholu

RedakciaAktuality16.2.2021

Polícia vykonáva okrem kontrol zameraných na dodržiavanie protiepidemických opatrení aj kontroly cestnej premávky.

V uplynulom týždni zaevidovala na cestách v Žilinskom kraji 23 podgurážených vodičov. Z toho desať vodičov motorových vozidiel nafúkalo nad jedno promile, osem malo v dychu menej ako promile, jeden sa dychovej skúške odmietol podrobiť.

Ani mráz nevadí niektorým cyklistom, viacerí sa pre jazdou na dvoch kolesách zahrejú alkoholom. Polícia zastavila štyroch.

„V piatok 12. februára večer v Ružomberku policajná hliadka zastavila vodiča Škody. Pri dychovej skúške policajti 36-ročnému vodičovi namerali 0,83 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,73 promile,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V stredu popoludní v Kysuckom Lieskovci policajti dali fúkať vodičovi Lady Niva. Aj tento 46-ročný vodič jazdil s alkoholom v krvi, v dychu ho mal 0,67mg/l alkoholu, čo je 1,40 promile.

V soboru 13. februára ráno po Čadci jazdil 21-ročný mladý muž na Škode. V dychu mal 0,75 mg/l alkoholu, čo je 1,56 promile.

Vodiči skončili v policajnej cele a čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

„Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické. Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy,“ dodala Kremeňová

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia