Polícia nariadila zákaz predaja alkoholu, mnohé ružomberské prevádzky sú zatvorené

Polícia nariadila zákaz predaja alkoholu, mnohé ružomberské prevádzky sú zatvorené

RedakciaAktuality11.7.2019

Ak majitelia nechcú prísť o vybavenie svojich pohostinstiev a kaviarní, mesto odporúča uzatvoriť prevádzky minimálne na dnes večer.

„Keďže sa všetci fanúšikovia z pochopiteľných dôvodov nezmestia na štadión, predpokladáme, že čas strávia v uliciach mesta,“ informuje Viktor Mydlo, hovorca mesta. Polícia v spolupráci s Mestom Ružomberok nariadila zákaz predaja alkoholu od 14:00 hod. do 19:00 hod.

Tesco bude otvorené

Tesco na Žilinskej ceste síce prevádzku otvorenú ponechá, ale aj tam platí zákaz predaja alkoholu. „My sme od polície dostali rozhodnutie o zákaze predaja alkoholu. V regáloch, kde máme umiestnený alkohol, budú bezpečnostné pásky a upozornením, že v tomto čase platí zákaz predaja alkoholu. Ak sa aj k predavačke nejaký alkohol dostane, nesmie ho predať,“ hovorí Alena Bulová, vedúca predajne ružomberskej pobočky Tesco.

Hotel Kultúra

Kultúra hostí Bulharov

Hotel Kultúra je taktiež zatvorený pre verejnosť, aj keď v týchto dňoch ubytovával práve bulharských hráčov. „Máme pre verejnosť zatvorené, fanúšikov ani nikoho nepúšťame ani do kaviarne. Mali sme ubytovaný celý tím, asi 40 hráčov, ale boli slušní, oni za fanúšikov nemôžu. Dnes po zápase odchádzajú domov,“ informoval Michal Žofaj, riaditeľ Hotela Kultúra. Doplnil, že majú aj vlastnú SBS a okolie hotela monitoruje polícia. „Máme s nimi dohodu, aby nedochádzalo k výtržnostiam,“ dodal.

Väčšina reštaurácií má zatvorené

Rizikovosť sa týka aj centra mesta. Majitelia buď svoje prevádzky úplne zatvárajú, alebo ich majú otvorené len do určitej hodiny. „Dnes máme od 15:00 hod. zatvorené, čítali sme varovania na internete a v médiách a videli sme čo spravili v Bratislave. Zajtra otvárame opäť podľa otváracích hodín, samozrejme, pokiaľ nebudú v uliciach fanúšikovia, vtedy necháme zatvorené,“ hovorí Kristián Mišura, majiteľ Burgerbaru Na blbom mieste. Podobne sa zariadila aj prevádzka neďaleko štadióna, ktorú po zápasoch navštevujú nielen fanúšikovia, ale aj futbalisti. „Keď sme sa dopočuli, čo sa dialo v Bratislave, tak sme sa rozhodli zatvoriť aj my. Pre istotu,“ povedal nám zdroj z Kaviarne u Fullov. „Robíme si sanitačný deň, sme celý deň zatvorení a čo sa týka zajtrajška, to vám neviem povedať, záleží od situácie, ale podľa mňa to vyženú von, po tej Bratislave si dajú aj policajti väčší pozor,“ hovorí Jozef Tkáčik, majiteľ Café Efekt.

Prevádzky prijali bezpečnostné opatrenia

Majitelia prevádzok v okolí, ale aj v centre mesta, sa na vlnu fanúšikov pripravili vopred. Poniektorí skrátili otváracie hodiny, ďalší úplne uzatvorili svoje podniky a niekoľko z nich prijalo aj rôzne bezpečnostné opatrenia. Michala Kútnika sme práve zastihli ako zamyká svoju prevádzku. „Dnes sme zatvorili, čo sa týka zajtrajška, plánujeme ráno otvoriť, ale tiež budem reagovať na aktuálnu situáciu. Urobili sme opatrenia, zatvorili terasu, stiahli dáždniky, pozakrývali výklady, preparkovali autá, aby ich nič nelákalo,“ povedal nám Michal Kútnik, majiteľ Reštaurácie Anima, ktorý má prevádzku relatívne blízko štadióna. „Mestskí policajti tu boli dnes osobne a podpisovali sme, že rozumieme situácii a taktiež nám odporúčali, aby sme radšej zatvorili. Ťažko sa zbavíte skupiny desiatich ľudí, ktorí nabehnú do podniku, lebo vyhodiť sa nedajú a len nám spôsobia škody,“ dodal Kútnik. Zatvorený bude aj bar Nové Korzo: „Demontoval som celú terasu a máme zatvorené,“ dodáva majiteľ Peter Švichký.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia