Polícia našla zbrane, náboje aj granát

Polícia našla zbrane, náboje aj granát

RedakciaAktuality25.4.2023

Národná kriminálna agentúra aj za účasti príslušníkov maďarskej polície v Trnave, Handlovej a Ružomberku vykonala policajnú akciu Pevnosť. Nadväzovala na úspešnú akciu Rajka, ktorú zrealizovali maďarskí policajti v roku 2022.

Na tomto základe vznikol medzinárodný vyšetrovací tím, ktorého členmi sú Europol, Národná kriminálna agentúra a Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR. Jednou z hlavných úloh tímu je identifikácia pôvodu zaistených zbraní a výbušnín.

„Počas akcie Pevnosť sme vykonali domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Zaistili sme 14 nelegálne držaných strelných zbraní, viac ako dvetisíc kusov streliva rôzneho kalibru, množstvo komponentov k strelným zbraniam, najmä hlavne a závery ako aj granát a podomácky vyrobené tlmiče hluku,“ informuje polícia.

Zaistené veci budú podrobené znaleckému skúmaniu. Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ obvinil jednu osobu J. H. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Vzhľadom na skutočnosť, že obvinený je v súčasnosti v podmienečnom odsúdení za rovnakú trestnú činnosť, bol Okresným súdom Ružomberok vzatý do väzby.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia