Polícia v Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 18 vodičov pod vplyvom alkoholu

Polícia v Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 18 vodičov pod vplyvom alkoholu

RedakciaAktuality17.12.2018

Žilina 17. decembra (TASR) - Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách Žilinského kraja 18 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová. Doplnila, že šesť vodičov nafúkalo nad jedno promile a u ôsmich zistili požitie alkoholických nápojov pod promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške a traja opití vodiči spôsobili dopravné nehody, uviedla krajská policajná hovorkyňa.

V piatok (14.12.) v nočných hodinách zastavila policajná hliadka na ceste tretej triedy do obce Mútne v okrese Námestovo 20-ročného vodiča štvorkolky Yamaha Raptor bez evidenčného čísla. Pri dychovej skúške mu namerali 1,03 mg/l alkoholu v dychu (2,15 promile). V nedeľu (16.12.) napoludnie zastavila policajná hliadka v Námestove 53-ročného vodiča vozidla Land Rover, ktoré viedol nekoordinovaným spôsobom zo strany na stranu, čím upútal pozornosť policajnej hliadky. „Pri dychovej skúške mu policajti namerali 0,98 mg/l alkoholu v dychu (2,04 promile). Obidvaja vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodala Balogová.

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí," zdôraznila krajská policajná hovorkyňa.

zdroj:tasr

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia