Polícia varuje:  „Automobil nie je výklad“

Polícia varuje: „Automobil nie je výklad“

RedakciaAktuality1.7.2021

Okresné riaditeľstvo PZ v Ružomberku počas dovolenkového obdobia opäť pokračuje v realizácii preventívneho projektu „Automobil nie je výklad“. Policajti rozdávajú letáky preložené aj do poľského, anglického a nemeckého jazyka po parkoviskách obchodných domov a rekreačných stredísk s cieľom upozorniť nielen domácich ale aj zahraničných vodičov na možné riziko vykradnutia motorového vozidla. Vodiči si často nechávajú v zaparkovanom vozidle autorádiá, rôznu elektroniku či tašky, o ktorých si môžu zlodeji myslieť, že sa v nich nachádzajú veci, doklady, či peniaze. Páchatelia neváhajú rozbiť okno, vylomiť zámok, pričom ku krádežiam dochádza aj počas bieleho dňa.

Okrem uvedených letákov rozdávajú policajti aj letáky a visačky s aromatickou vôňou do auta „Nezabudni na mňa v aute!“. Upozorňujú rodičov, aby nezabudli dieťa či štvornohého miláčika v aute, čo najmä v horúcich letných dňoch môže zanechať na zdraví dieťaťa fatálne následky.

Polícia vyzýva občanov, aby zvýšili svoju ostražitosť na parkoviskách, najmä počas dovolenkového obdobia, keď je zvýšený počet turistov, všímali si ľudí okolo seba a akýkoľvek pohyb podozrivej osoby v blízkosti vozidiel na parkoviskách ohlásili na číslo 158.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia