Polícia vydala na sviatky viaceré opatrenia, pozor si dajte na cestách aj na zlodejov

Polícia vydala na sviatky viaceré opatrenia, pozor si dajte na cestách aj na zlodejov

RedakciaAktuality31.10.2018

Polícia počas najbližších dní zvyšuje výkon služby, a to nielen v cestnej premávke, ale aj v okolí cintorínov a na frekventovaných miestach, kde sa očakáva zvýšený pohyb ľudí. Policajti budú v strehu už od stredy 31. októbra až do nedele 4. novembra.

Pozor na cestách

Už od dnešného dňa sa premávka zhusťuje, vrcholiť bude zajtra počas Sviatku všetkých svätých. Policajti zvýšia dohľad v cestnej premávke počas celých sviatkov a budú riadiť a usmerňovať vodičov aj na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohliadať budú aj na frekventované križovatky a hlavné cestné ťahy. „Vodiči, buďte ohľaduplní, riaďte sa pokynmi policajtov a parkujte tak, aby bol zabezpečený plynulý prejazd ostatných vozidiel a nedochádzalo ku kolíznym situáciám,“ vyzýva vodičov viceprezident Policajného zboru plk. Mgr. Róbert Bozalka a dodáva, aby vodiči brali ohľad na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, chodcov a cyklistov.

„Starší ľudia a deti sú rizikové skupiny a často sa správajú nepredvídateľne, preto je na mieste zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov, cintorínov, ale aj kultúrnych a reštauračných zariadení,“ vysvetľuje policajná hovorkyňa Denisa Baloghová. Polícia upozorňuje, že v týchto dňoch sa stmieva omnoho skôr, a preto by chodci a cyklisti nemali zabúdať na používanie reflexných prvkov, navyše môže pomôcť aj nosenie svetlého oblečenia.

Policajti budú strážiť aj okolie cintorínov

Hliadky poriadkovej polície budú strážiť verejný poriadok na cintorínoch a posvietia si na zlodejov. Okrem toho budú odkláňať dopravu z preplnených parkovísk pred cintorínmi. Pokiaľ je to možné, polícia odporúča prístup k cintorínom pešo alebo verejnou dopravou.

„Taktiež upozorňujeme návštevníkov cintorínov, aby príručné tašky a kabelky neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru. To platí aj pri návšteve kostolov, kde pri chvíľke nepozornosti môžete prísť o kabát i kabelku,“ dodáva Balogová. To isté sa týka autobusov, vlakov a staníc. „Zlodeji využívajú nepozornosť, neprehľadnosť situácie a preplnenú dopravu, preto si počas cestovania v hromadných prostriedkoch dávajte pozor na svoje osobné veci,“ upozorňuje Bazalka. Dodáva, že v zaparkovaných autách by nemali ostávať doklady a iné hodnotné veci, predovšetkým nie na viditeľnom mieste.

Polícia žiada obyvateľov, aby všetky podozrivé osoby hlásili hliadkam Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158, prípadne 112.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia