Polícia zasahovala pri dvoch lúpežných prepadnutiach v Ružomberku

Polícia zasahovala pri dvoch lúpežných prepadnutiach v Ružomberku

RedakciaAktuality7.5.2019

Okrem toho mestskí policajti riešili aj potýčku pred nočným barom a zasahovali aj v prípade spiaceho Nemca vo vchode paneláku v centre mesta, ktorého polícii nahlásili občania. Dva prípady lúpežného prepadnutia boli oveľa vážnejšie a už sú v rukách štátnej polície.

Muža prepadli a okradli

Hliadku Mestskej polície vo štvrtok oslovil muž, ktorý bol podľa jeho slov napadnutý a okradnutý dvoma páchateľmi. Jedného z nich vedel identifikovať. Muža zbili a ukradli mu doklady, peňaženku a finančnú hotovosť. „Pre podozrenie zo spáchania trestného činu lúpeže boli na miesto privolané hliadky štátnej polície a taktiež motohliadka mestskej polície. Priamo na mieste boli policajti oboznámení s popisom páchateľov, pričom operačný príslušník prezeral kamerový systém, kadiaľ mali páchatelia utekať z miesta činu,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič. Hliadka obvodného oddelenia zaistila na Námestí A. Hlinku mužov, ktorí zodpovedali popisu páchateľov. Zadržaných ich predviedli na obvodné oddelenie. Prípad rieši štátna polícia.

Muž ležal v kaluži krvi

Policajná hliadka zasahovala aj na ulici Cesta do tehelne, kde si policajti všimli muža v kaluži krvi. Mal rany v oblasti tváre, na čele veľkú hrču, z ktorej krvácal. Podľa slov zraneného ho mali pri odchode z čerpacej stanice prepadnúť traja páchatelia. Keď muž po niekoľkých kopoch nevládne ležal, páchatelia mu zobrali peňaženku, doklady a mobilný telefón. „Pre podozrenie zo spáchania trestného činu lúpeže bola na miesto privolaná štátna polícia, ktorá vo veci ďalej koná. Potom, ako muža odviezla sanitka do nemocnice, hliadky prezreli okolie a pátrali po podozrivých osobách,“ doplnil Jankovič.

Alkohol je za volantom stále

Polícia na cestách v Žilinskom kraji chytila celkom 48 podgurážených vodičov, 8 z nich nafúkalo nad 1 promile, 14 vodičov pod 1 promile. Dvaja navyše spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Polícia kontrolovala aj cyklistov, až 24 z nich malo pozitívnu dychovú skúšku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia