Poľskí fotografi v Ružomberku

Poľskí fotografi v Ružomberku

RedakciaAktuality2.3.2023

V Liptovskom múzeu, v jeho sídelnej budove na Námestí Š. N. Hýroša, bude zajtra (3. marca) o 16. hod. vernisáž fotografickej výstavy s názvom MGfoto Myšlenice.

Ide o expozíciu Myślenickiej Grupy Fotograficznej, s ktorou spolupracujeme už vyše desať rokov. Ku prvým kontaktom došlo ešte v roku 2010. Len mimochodom, 18 – tisícové poľské Myšlenice, ktoré ležia 30 km pod Krakovom, boli dakedy partnerským mestom Ružomberka,“ povedal pre náš portál Štefan Ižo, predseda Fotoklubu RK 1924, ktorý výstavu zorganizoval.

Autormi fotografií sú: Pawel Bočko, Artur Brocki, Katarzyna Bujas, Leonia Dohojda, Anna Faber, Grazyna Gubala, Marek Gubala, Rafal Hechsman, Stanislaw Jawor, Marcin Kania, Marek Kosiba, Krzysztof Kwiatkowski, Aneta Mudyna, Artur Ostafin, Natalia Raba, Pawel Stožek, Ewa Szymanska, Tomasz Szymanski, Mariusz Wegrzyn, Robert Wilkolek a Lilianna Wolnik.

Je to zbierka tvorivých fotografií nášho partnera, ktorý do Ružomberka druhý raz prichádza so svojou prezentáciou. My sme už pripravili štyri v výstavy v Myšleniciach,“ doplnil Štefan Ižo.

Výstava potrvá do 29. marca 2023.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia