Pomoc smerovala do nemocnice i do domovov sociálnych služieb

Pomoc smerovala do nemocnice i do domovov sociálnych služieb

RedakciaAktuality27.3.2020

Stalo sa tak potom, ako holding Eco-Investment, ktorý má vo svojom portfóliu aj výrobu celulózy a papiera, vyčlenil na pomoc v boji s pandémiou 3 milióny eur. „Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,“ povedal prezident a predseda predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Od Liptovskej Osady až po Partizánsku Lupču

Do zariadení sociálnych služieb putovalo 7200 balení toaletného papiera a 1800 balení hygienických utierok. „Dostali sme dar od Harmaneckých papierní a deväť paliet hygienických potrieb sme rozniesli od Liptovskej Osady až po Partizánsku Lupču. V rámci tejto aktivity sme tiež pomohli trom komunitám. Pomoc smerovala Farskej rímskokatolíckej charite, Komunitnému centru evanjelickej cirkvi a Komunitnému centru Bratskej jednoty baptistov,“ povedala zakladajúca členka OZ Ružomberčan Jana Streitová.

Za jeden deň dobrovoľníci z radov OZ Ružomberčan a MFK Ružomberok vyložili auto pomoci pre domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov v Likavke, materiál odovzdali aj v Centre sociálnych služieb Trojlístok. S hygienickými potrebami navštívili aj Liečebňu pre dlhodobo chorých v Štiavničke, rovnako aj neziskovú organizáciu ViaVitae a Centrum sociálnych služieb - domov pre seniorov v Ružomberku. Ich kroky putovali aj do Zariadenia pre seniorov a Domova sociálnych služieb v Liptovských Sliačoch a tiež do Zariadenia opatrovateľskej služby v Liptovskej Osade. Balík odovzdali aj do zariadenia pre seniorov Karita v Partizánskej Ľupči. Týmto spôsobom pomohli aj Zariadeniu pre seniorov Senires v Likavke a detskému domovu v Ružomberku.

Nemocnica dostala 32 paliet hygienických potrieb

Toaletný papier, hygienické vreckovky a papierové utierky poputovali aj do nemocníc v Ružomberku, Banskej Bystrici, Brezne a na Myjave. Spoločnosť venovala Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku 32 paliet pomoci v podobe papierových utierok či toaletného papiera. „Akákoľvek materiálna pomoc je pre nemocnicu v týchto dňoch kľúčová. Ušetrené finančné prostriedky za veci bežnej spotreby tak nemocnica môže investovať do nákupu osobných ochranných prostriedkov pre zdravotnícky personál, či materiálno-technického a prístrojového vybavenia, ktoré bude potrebné na boj s koronavírusom,” povedal riaditeľ ÚVN SNP Ružomberok - FN Peter Vaněk.

Holding Eco-Investment je jednou z firiem, ktoré vyčlenili finančné prostriedky na boj s koronavírusom. Spoločnosť zároveň dlhodobo podporuje región prostredníctvom Občianskeho združenia Ružomberčan, ktoré má v súčasnosti takmer desať tisíc členov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia