Pomôžte pacientom v nemocnici, vašu krv potrebujú

Pomôžte pacientom v nemocnici, vašu krv potrebujú

RedakciaAktuality25.3.2020

Pracovníci z Kliniky hematológie a transfuziológie žiadajú pacientov, ktorí sa cítia dobre, aby zajtra prišli na oddelenie a darovali krv.

Hoci nemocnica pracuje v núdzovom režime, akútne stavy a onkologickí pacienti potrebujú orgán v tekutom stave.

Plánovaná operatíva nám nebeží. Riešime len akútne stavy, medzi nimi sú onkologickí pacienti a pacienti v akútnej situácii, ktorí potrebujú podávanie krvi,“ povedala pre náš portál vedúca sestra kliniky, Oľga Chrenková. Doplnila, že odbery sa napriek epidémii koronavírusu uskutočňujú aj naďalej v utorok a štvrtok, no v obmedzenom režime.

Momentálne berieme krvné skupiny : A negat., AB negat., B negat., O negat. a na zajtra potrebujeme aj 0 pozit.,“ vymenovala Chrenková.

Nemocnica týmto žiada pacientov, ktorí sú zdraví, nemajú teplotu ani nemajú žiadnu cestovateľskú anamnézu, aby prišli a svoju pomoc adresovali tým, ktorí to potrebujú.

„Nech darcov neodradí to, že musia najskôr prejsť povinne cez prijímacie oddelenie - tam sa im zmeria teplota a vypíšu dotazník. Nariadením riaditeľa budú potom ihneď uprednostnení a prejdú na naše oddelenie,“ dodala Chrenková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia