Ponuka, ktorá sa neodmieta

Ponuka, ktorá sa neodmieta

RedakciaAktuality28.4.2020

Hoci knižnica len prednedávnom otvorila priestory s novým šatom, pre koronavírus musela svoje brány opäť zatvoriť. Zamestnanci preto neustále hľadajú spôsoby, ako svojim čitateľom knihy sprostredkovať. „Ak pôjdete mestom, vyberte si z nášho výkladu. Knihy sú vyradené, nevracajte nám ich. Knihy prešli dezinfekciou. Nech vám dobre poslúžia. Možno vám pomôžu vyplniť si čas, ktorý teraz musíme tráviť doma,“ takto potešila inštitúcia svojich čitateľov začiatkom mesiaca.

Zdroj: Mestská knižnica Ružomberok

Ponuka, ktorá sa neodmieta

Na otvorenie knižnice si jej nedočkavci budú musieť ešte pár týždňov počkať, preto prišla z jej radov ponuka, ktorá sa neodmieta. Knižnica totiž zakúpila pre svojich registrovaných čitateľov prístup k elektronickým knihám v intervale 2 e-knihy na 21 dní. Ide o bezplatnú službu, kde sa po uplynutí doby výpožičky kniha zo zariadenia registrovaného čitateľa vymaže a následne si môže požičať ďalšiu. „Možno pre mnohých e-knihy nenahradia ten úžasný zážitok z čítania z papiera, nás ale teší, že preklenieme obdobie, keď si nemôžete knihy požičiavať priamo u nás,“ informovala ružomberská knižnica.

Viac ako 9 000 titulov

Napriek tomu, že prístup k e-knihám stojí knižnicu výdavky, so svojimi čitateľmi chce byť v kontakte a aj týmto netradičným spôsobom im ponúknuť viac ako 9-tisíc titulov na čítanie. Knižnica zároveň dáva do pozornosti otvorenie BIBLIOBOXU, ktorý slúži na vrátenie všetkých požičaných titulov. Inštitúcia zároveň žiada svojich čitateľov, aby nevracali knihy do boxu pokiaľ majú podozrenie na ochorenie Covid-19.

Všetky potrebné informácie ohľadom registrácie elektronických kníh nájdete TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia