Poslanci jednohlasne schválili vstup mesta do lyžiarskeho strediska na Malinom Brde

Poslanci jednohlasne schválili vstup mesta do lyžiarskeho strediska na Malinom Brde

RedakciaAktuality10.2.2022

„Ponuka je veľkorysá, preto vznikli na začiatku u niekoho pochybnosti, ale dnes sa ich podarilo vyvrátiť. Mesto má morálnu povinnosť vstúpiť do tejto spoločnosti. Náš partner je človek úspešný vo všetkých segmentoch biznisu a čo je dôležité, má k stredisku srdcový vzťah. Iného takého by sme asi nenašli,“ takto zhodnotil mestský poslanec Milan Šlavka ponuku spoločnosti Skipark RK, za ktorou stojí Milan Fiľo. Mestu ponúkol 33-percentný podiel lyžiarskeho strediska na Malinom Brde len za 1650 eur namiesto pôvodne navrhovaných tristotisíc eur. Milan Fiľo ohlasuje veľké investície do tohto kedysi vychýreného športového strediska. Spolupráca bude výhodná pre obe strany aj návštevníkov.

Myslia si to aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí vyjadrili projektu spolupráce mesta Ružomberok so spoločnosťou Skipark RK jednohlasnú podporu.

Plány sú veľké

„V novom investorovi je záruka rozvoja strediska a má predpoklady stať sa strediskom nielen pre rekreačný ale aj výkonnostný šport na národnej aj medzinárodnej úrovni,“ povedala mestská poslankyňa Jana Štreitová.

Jej kolega Stanislav Javorka požadoval zľavy pre domácich. Odpoveď dostal od konateľa Skipark RK Andreja Farkaša. „Sme pripravení podporiť domácich obyvateľov, treba nájsť formu a správnu výšku.“

Andrej Farkaš na mestskom zastupiteľstve prezradil víziu do budúcnosti. „Hlavným cieľom je celoročné využitie nielen pre domácich obyvateľov ale aj iných návštevníkov. Stredisko funguje na plné obrátky. Stálo to veľa úsilia aj preto, lebo sa nelyžovalo viac ako dva roky, čo malo vplyv na technické zariadenia, no podarilo sa ho spustiť do prevádzky. Ale máme čo vylepovať.“

Medzi zmeny, ktoré chystajú je zlepšenie zasnežovania, výstavba dvoch tratí Žľabiny a Vlkolínske lúky, pričom na Žľabinách sa už pracuje, malo by tam byť aj lyžiarmi žiadané nočné lyžovanie. Doriešiť tam treba nielen zasnežovanie ale aj dopravu.

Zmeny by sa mal dočkať areál pri údolnej stanici kabínkovej lanovky aj priestor na jej vrchole. „Chceme rozšíriť služby na dojazde a dosiahnuť, aby boli na lepšej úrovni. Mohol by tam byť servis, požičovňa, gastro a iné zariadenia, ktoré patria k štandardu takých stredísk. Aj hore na Malinom Brde dokážeme rozvíjať aktuálny stav. Je tam dobrý základ pre ďalší rozvoj. Chceme Malinô Brdo posunúť medzi top strediská na Slovensku,“ povedal Andrej Farkaš.

Myslia aj na leto

Konateľ Andrej Farkaš poukázal na zmeny počasia a oteplenie. Preto plánujú stredisko transformovať do celoročného využitia s menšími prestávkami v čase, keď je návštevnosť malá. „Chceme zlepšiť letnú sezóny. Máme pripravené rozvojové projekty v spolupráci so župou, ktoré by sa mali realizovať už tento rok. Chceme začať už jarnou sezónou, pretože evidujeme záujem veľkého okruhu cyklistov. Plánujeme detské ihriská, mini ZOO. Mohli by pribudnúť ferrata a ďalšie adrenalínové atrakcie. Čo, kedy a za koľko budeme robiť, je na spoločníkoch.“

Spoločníkom bude aj mesto Ružomberok, jeho záujmy bude v spoločnosti Skipark RK zastupovať konateľ Vladimír Trnovský. Poslancov Janu Štreitovú a Stanislava Javorku zvolili ako členov dozornej rady.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia