Pozajtra Sujove kočky spoznajú súperky vo FIBA Cupe

Pozajtra Sujove "kočky" spoznajú súperky vo FIBA Cupe

RedakciaAktuality17.8.2021

Vo štvrtok (19. august) sa v nemeckom Freisingu o 11. hod. začne žrebovanie druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže pod ženskými košmi na starom kontinente - Európskeho pohára FIBA.

Už pred týmto aktom, ktorý bude v online priestore, došlo k rozdeleniu družstiev do výkonnostných košov podľa koeficientov úspešnosti za posledné tri sezóny. „V západnej konferencii sme v druhom koši. Ešte pred pár rokmi by to znamenalo skvelú východiskovú pozíciu, no v danej situácii ťažko hovoriť o nejakej výhode. Absolútne nemožno čakať, že z tretieho a štvrtého koša nám žreb do skupiny posunie dákeho slabšieho súpera. V novej sezóne je FIBA Cup mimoriadne nabitý, vrátane viacerých tímov s euroligovými skúsenosťami,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V „našej“ konferencii bolo priamo do skupinovej fázy zaradených 17 družstiev, vrátane dvoch neúspešných z kvalifikácie o Európsku ligu. Ďalších sedem záujemcov si musí miestenku vybojovať v kvalifikácii. Vo východnej konferencii spolu so slovenským majstrom sa v koši s číslom dva nachádzajú KP Brno (ČR), BCF Elfic Fribourg (Švajčiarsko), BC Roche Vendee (Francúzsko), Rutronik Stars Keltern (Nemecko) a Basket Namur Capitale (Belgicko), čiže s týmito súpermi sa zverenky trénera Juraja Suju v skupine nestretnú.

V prvého koša sa budú ťahať dva celky z troch, ktoré neprejdú sitom do Euroligy (francúzsky Bourges, talianske Schio, španielska Valencia) a už známe kvarteto LDLC Asvel Lyon (Francúzsko), Mithra Castors Braine (Belgicko), Villeneuve D'Ascq ESB (Francúzsko) a Lointek Gernika Bizkaia (Španielsko).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia