Poznáme najlepšie školy. Ako sa darilo ružomberským?

Poznáme najlepšie školy. Ako sa darilo ružomberským?

RedakciaAktuality26.2.2024

Najlepšie výsledky majú žiaci košickej Základnej školy (ŽS) svätého Cyrila a Metoda, bratislavského gymnázia na Teplickej a Obchodnej akadémie na Kukučínovej v Trnave. Vyplýva to z rebríčka Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Druhé miesto v kategórii ZŠ podľa hodnotenia výsledkov žiakov obsadila ZŠ Kollárova 2 zo Svätého Jura a na treťom mieste skončila ZŠ Teodora Jozefa Moussona v Michalovciach. ZŠ sv. Vincenta z Ružomberka sa dostala na výborné 5. miesto v rámci ŽSK. Najvýraznejším skokanom medzi ZŠ sa stala škola na Hviezdoslavovej ulici v Lipanoch, ktorá sa oproti minulému roku posunula zo 630. na 282. miesto.

Pri stredných odborných školách (SOŠ) sa na prvé miesto prepracovala Obchodná akadémia Kukučínova v Trnave. Druhá skončila Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade a na treťom mieste Stredná priemyselná škola strojnícka v Prešove. Ružomberská Obchodná akadémia skončila na 4. mieste v hodnotení škôl v ŽSK. Stredná zdravotná škola sa umiestnila na 18. mieste a SOŠ Polytechnická na 28. "Najvýraznejším skokanom smerom nahor v tejto kategórii škôl je žilinská SOŠ odevná na Hlavnej ulici č. 2," priblížil Matej Tunega z inštitútu.

V rámci gymnázií prvé miesto obhájila Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium na Teplickej ulici v Bratislave. Nasledujú Gymnázium Poštová 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej v Bratislave. "Pokiaľ ide o najvýraznejšieho skokana, tým sa stalo Gymnázium Karola Štúra v Modre, ktorého študenti dokázali zareagovať na zhoršujúce sa výsledky ich predchodcov z minulých rokov," dodal Tunega. Gymnázium sv. Andreja skončilo spomedzi škôl v ŽSK na 11. mieste a hneď za ním sa umiestnilo Gymnázium z ulica Štefana Moyzesa.

(tasr, r)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia