Pozor! Od pondelka platia zmeny v mestskej autobusovej doprave

Pozor! Od pondelka platia zmeny v mestskej autobusovej doprave

RedakciaAktuality23.10.2022

V piatok 21.októbrs 2022 večer o 22:00 h vypli pôvodný systém, ktorý je prevádzkovaný na webe www.mhdrk.sk. Stránka a jej ostatné funkcie sú plne funkčné. Od piatkového večera nie je možné nakupovať nové dlhodobé cestovné, nabíjať nový kredit na dopravné karty, vydávať nové dopravné karty, meniť stav vydaných dopravných kariet.

Tarifný systém v autobusoch bude plne funkčný na bežný nákup krátkodobého cestovného na samoobslužných validátoroch, alebo u vodiča. Platba je možná ako doteraz dopravnou kartou s kreditom, platobnou kartou, mobilným telefónom s NFC, alebo v hotovosti u vodiča. Vydané dlhodobé cestovné je štandardne v platnosti. Počas víkendu prebehne migrácia dát na nový systém.

Nový e-shop

V pondelok, 24. 10. 2022 ráno o 9:00 h, bude zapnutý nový systém e-shopu a oibilnej aplikácie. Do nového systému počas víkendu prevedú všetky dáta tak, aby cestujúci mohli od pondelka rána 9:00 h opätovne nakupovať dlhodobé cestovné, nabíjať kredit na dopravné karty, žiadať o nové dopravné karty, ale hlavne sa spustí nová virtuálna dopravná karta v mobilnej aplikácii (prihlásenie). Nový eshop bude fungovať aj na stránke www.mhdrk.sk kde sa v pravom hornom rohu zobrazí nové tlačidlo E-SHOP.

Prechod zo starého na nový systém je otestovaný a dáta zálohované. Funkčnosť oboch systémov súčasne bude do doby plného prechodu, aby nedošlo ku komplikáciám pri využívaní mestskej autobusovej dopravy, nákupe cestovného či kreditu.

Nová aplikácia „MHD Ružomberok“ je funkčná na stiahnutie v príslušných App store. Môžete ju sťahovať a využívať väčšinu jej funkcií aj bez prihlásenia. V aplikácii nájdete vyhľadávač spojov so zobrazením trasy a podrobnosti o ceste, mapu s aktuálnou polohou zastávok a autobusov s informáciou o jeho čase príchodu, odchody - cestovné poriadky zoradené podľa zastávok a najbližších odchodov. Prihlásenie a využívanie aplikácie (e-shopu) na nákup dlhodobého a krátkodobého cestovného či virtuálnej dopravnej karty bude spustené a možné od pondelka rána 9:00 h.

Cestujúci sa budú môcť prihlásiť do aplikácie či e-shopu nasledovne:

- cestujúci bez registrácie emailového účtu na súčasnej www.mhdrk.sk sa môžu od pondelka rána zaregistrovať a vytvoriť si tak účet v novej mobilnej aplikácii. Zároveň sa pod týmto účtom budú môcť prihlásiť do nového e-shopu na www.mhdrk.sk. Môže sa postupovať aj opačne.

- cestujúci, ktorí už majú vytvorený emailový účet na súčasnej www.mhdrk.sk si po jeho zadaní do novej aplikácie, alebo nového e-shopu musia nechať vygenerovať nové heslo cez tlačidlo Zabudnuté heslo, email zostáva rovnaký. Pokiaľ máte pod účtom viacero dopravných kariet (rodinní príslušníci atď.) zobrazia sa vám aj tie karty. Karty si v nastaveniach pomenujete.

- cestujúci, ktorí majú vydanú plastovú dopravnú kartu, ale nie sú zaregistrovaní na súčasnom e-shope a chcú začať používať novú aplikáciu či e-shop musia navštíviť dopravnú kanceláriu na zastávke MAD Železničná stanica, kde im pracovníci vytlačia údaje pre zaregistrovanie karty v novom e-shope. V novom e-shope či mobilnej aplikácii sa zaregistrujú a pridajú si kartu k účtu. Automaticky sa im vyplnia všetky údaje ku karte a budú môcť kartu nabíjať alebo kupovať dlhodobé či krátkodobé cestovné.

V pondelok ráno budú na webovom sídle mesta zverejnené ďalšie podrobnosti, inštruktáže, návody a podobne.

Link na Apple store TU.

Link na Android – Google Play TU.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia