Pozvánka na dobročinnú akciu

Pozvánka na dobročinnú akciu

Ján SvrčekAktuality20.12.2023

Vlani išlo o novinku v rámci Ružomberských vianočných trhov. Teraz to bude druhýkrát čo pred najkrajšími sviatkami v roku v centre dolného Liptova, pred hotelom Kultúra, bude rozvoniavať Primátorský vianočný punč. Keďže Vianoce sú aj o pomoci druhým, takisto akcie charitatívneho rozmeru k nim neoddeliteľne patria.

Primátor mesta Ľubomír Kubáň na zajtra (21. decembra) od 17. hod. pozýva verejnosť na tento teplý nápoj. Cena alkoholického o nealkoholického punču je minimálne dve eurá, pričom kupujúci môžu, samozrejme, prispieť aj vyššou sumou. Výťažok z predaja bude opäť venovaný na pomoc deťom z rodín v núdzi v Ružomberku. Punč sa v stánku pred "Kultúrou" bude predávať do soboty (23. decembra) a vždy od 17. hod.

Uvedomujem si, že len peniaze krásne Vianoce nerobia, no verím, že finančná výpomoc, ktorú vieme rodinám zabezpečiť aj vďaka tejto akcii pomôže zmierniť ťažkú životnú situáciu rodín, zahriať pri srdci či vyčariť úsmev na tvárach. Vďaka nám bude viac úprimnej detskej radosti aj v rodinách, ktoré to nemajú najľahšie. A o to by nielen na Vianoce, ale aj v ktorýkoľvek iný deň v roku, malo ísť predovšetkým,“ uviedol Ľubomír Kubáň.

Vlani sa vďaka výťažku z tohto projektu podarilo vyzbierať 3 200 eur pre 27 detí a päť rodín v núdzi, či v ťažkej životnej situácii. Finančnú výpomoc použili napríklad na potrebnú liečbu a zdravotnú starostlivosť pre svoje ratolesti.

Foto: mesto Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia