Práca je pre mňa vášňou a koníčkom

Práca je pre mňa vášňou a koníčkom

RedakciaAktuality20.9.2019

Novinky vo svojom ateliéri

Ivana ma privítala vo svojom novom fashion ateliéri, ktorý stále dokončuje na jednej z ružomberských ulíc. Pod menom Ferity fashion tvorí modely odvtedy, ako sa vrátila z Londýna. S touto značkou sa predstavila na Fashion Live, ale aj na Bratislavských módnych dňoch. „Ferity fashion sa venuje najmä produkčnej činnosti, preto som sa rozhodla nechať túto značku len čisto na tento účel. Svoju novú módnu značku som nazvala MOELA,“ predstavuje novinku návrhárka. Jej nový ateliér je teda rozdelený. Pod jednou strechou nájdete obidve značky. „Vždy som sa venovala viac produkcii, ako vlastnej tvorbe, preto nová značka MOELA. Vytvorili sme úplne nový a moderný vizuál a štýlový jazyk pre modernú značku. Ide o nositeľnú móda pre všetky ženy. Základom je vysoká kvalita materiálov, spracovania a samozrejme elegancia a štýl,“ popisuje sympatická Ružomberčanka.

Začiatky ako z telenovely

Ivana Kuráňová pre značkou Roksanda Ilincic vytvorila šaty pre Michelle Obama

Ako dievča šila šaty pre Barbiny, potom pre celú rodinu a nakoniec pre známe celebrity. Znie to ako z telenovely, ale šikovná návrhárka to berie, ako prirodzenú súčasť života. Do Anglicka odišla ako dvadsaťročná, aby sa zdokonalila v jazyku. Tam začínala ako au-pair v rodine príjemných, vzdelaných Američanov. Počas voľna sa pustila do DIY projektov, vyrábala kreatívne pohľadnice. A tie si všimla sestra známej autorky knižiek o Harrym Potterovi. Jej kroky smerovali na prestížnu London College of Fashion, ktorá úzko spolupracovala so známymi dizajnérmi a módnymi domami.

V tom čase som pracovala v Londýne pod jednou známou módnou značkou. Tam som mala tú príležitosť urobiť pár šiat na mieru pre Kate či Michelle Obamovu. Stretla som tiež veľa svetovo známych herečiek, speváčok, ktorým som robila šaty. Bola to pre mňa úžasná výzva a skúsenosť,“ spomína na obdobie za hranicami Slovenska Ivana.

Zdroj : Ferity Fashion

Práca koníčkom je iba pre vyvolených

Ivana sa netají tým, že ju práca baví a napĺňa. Inšpiráciu hľadá vo svojom vnútri a v umení. Robí to, čo ju baví a o čom vždy snívala. „Ako hovorí môj manžel, iba pre pár vyvolených je ich práca koníčkom, v tomto s ním samozrejme súhlasím.“ Jedným dychom dodáva, že je to ale neskutočná drina a odriekanie. „Robiť umenie je neskutočná drina, kto to neskúsil nevie. Vždy je priestor kde posúvať. Treba mať pokoru a chcieť pracovať. Inak to nejde. Ak tvoríte posúvate sa, ak prestanete tvoriť, končíte,“ priznáva Ivana. Štýl Sloveniek, či Ružomberčaniek sa jej ťažko hodnotí. Dôležité je to, ako sa v zvolenom outfite cítite. „Čo vidím v uliciach tu, alebo v iných mestách sa mi ťažko hodnotí. Určite sa nájdu dievčatá a ženy, čo sa vedia vkusne a štýlovo obliecť a pritom to nemusí byť ani drahé,“ vysvetľuje.

Módny návrhár aj s Ivanou

Ak máte záujem o módu, tak máte príležitosť inšpirovať sa. V Ružomberku sa onedlho uskutoční 8.ročník Medzinárodnej súťaže Módny návrhár 2019. Publiku sa budú prezentovať módne návrhárky Jana Pištejová, Jana Ľuptáková a Ivana Kuráňová. „Na tejto módnej šou, ktorá sa uskutoční 27.9.2019, predstavím novú značku MOELA. Na prehliadku módy všetkých srdečne pozývam."

Ivana Kuráňová je ďalšia úspešná Ružomberčanka, ktorá sa nestratila vo svete svetovej módy. Čo viac dodať, netrpezlivo čakáme na jej novú kolekciu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia