Práce na bytovom dome na Plavisku sú v predstihu

Práce na bytovom dome na Plavisku sú v predstihu

RedakciaAktuality2.1.2022

Počas vianočných sviatkov bol na stavbe pokoj. Znovu tam stavbári majú začať pracovať 4. januára. Informoval Ján Bednárik, zástupca ružomberského primátora.

„Doteraz tam vybudovali základovú dosku, začali robiť zvyslé konštrukcie, robia sa prípravné práce na vybudovanie stropnej dosky nad prvým podlažím. Ďalší vývoj prác bude závisieť od počasia,“ uviedol J. Bednárik.

Bytový dom na Plavisku, ktorý začali stavať začiatkom októbra, bude stáť asi 3,3 milióna eur- Ukončenie stavebných prác je naplánované na jeseň roka 2022.

Celková obstarávacia cena bytového domu Plavisko 1 je 3,3 milióna eur. Vedenie mesta na realizáciu výstavby použije okrem vlastných zdrojov dotáciu z ministerstva dopravy a výstavby i úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Ten bude mesto splácať 40 rokov s úrokom jedno percento. V bytovom dome bude 16 jednoizbových, 15 dvojizbových, osem trojizbových bytov, 22 vnútorných garážových státí a 17 parkovacích miest.

Mesto Ružomberok projekčne pripravilo a v roku 2022 plánuje realizovať nájomné bytové domy Plavisko 2. a 3, čo prinesie ďalších 84 bytov. Spolu by v areály bývalých technických služieb malo vzniknúť 123 bytov.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia