Pracovné leto v papierenskom kombináte

Pracovné leto v papierenskom kombináte

Ján SvrčekAktuality19.3.2024

Letné prázdniny nie sú len o zábave, či vylihovaní na slnku. Takisto o brigádach, pričom nemusíte sa ani zriecť prázdninových radovánok. Skôr všetko vhodne skĺbiť. Pre študentov práca cez prázdniny je určite cennou investíciou do budúcna. Aj keď možno s daným "fachom" počas svojej profesnej kariéry nebudú mať veľa spoločné. Človek získa pracovné základy, návyky, stretne sa s novými ľudmi, nadviaže kontakty a v neposlednom rade, si aj niečo zarobí.

V akciovej spoločnosti Mondi SCP Ružomberok má Letná práca študentov už dlhoročnú a úspešnú tradíciu. Smelo možno povedať, že stala sa aj veľkou vábničkou. "V uplynulom roku záujem prejavilo 213 študentov, z ktorých si firma vybrala stovku. Z nich až 47 percent boli dievčatá a všetci pridelenú prácu hravo zvládli. Boli hlavne v samotnom závode, no i v administratíve. Takto študenti pomáhali tiež vykryť obdobie čerpania dovoleniek kmeňových zamestnancov. Zároveň zbierali aj praktické skúsenosti do života," vravela koordinátorka Letnej práce v ružomberských papierňach Michala Bendová. "Teší nás, že, hneď ako bolo spustené aktuálne prihlasovanie prišlo niekoľko desiatok vyplnených prihlášok."

Ako sme sa dozvedeli, opäť študenti "nakuknú" predovšetkým do výroby, pričom najväčšia časť nájde uplatnenie v úpravni. Niektorí si sprobujú i prácu v administratíve.

Fabrika si zase vyberie sto brigádnikov. Letná práca v Mondi SCP, a. s., v mesiacoch júl a august, je pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí už dovŕšili osemnásť rokov a majú štatút študenta.

Prihláška je dostupná na stránke www.mondislovensko.sk, v sekcii Atraktívny zamestnávateľ - ŠTUDENTI, a vyplnenú ju treba poslať do 28. apríla 2024.

Foto: Mondi SCP, a. s.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia