Pracovný finiš na Málinom Brde

Pracovný finiš na Málinom Brde

RedakciaAktuality23.12.2021

Veľmi intenzívne pracujeme na príprave zjazdoviek, predovšetkým čo sa týka hlavného svahu. Tento týždeň nám zatiaľ počasie praje, takže zasnežuje sa maximálne, tak ako sa len dá,“ informoval nás PR manažér Malinô Brdo ski & bike park – u Tomáš Gazdarica.

Zimný ružomberský rezort sa intenzívne chystá na novú sezónu, kompetentným ale trochu starosti robí prognóza počasia pre najbližšie dni. „Už zajtra má prísť oteplenie, pričom podľa predpovedí takýto charakter počasia potrvá najmenej tri-štyri dni. Momentálne to vychádza tak, že by sme celé stredisko mohli otvoriť okolo Silvestra, alebo začiatkom nového roka. Všetko závisí od vývoja počasia. Keby teploty začali rásť neskôr, boli by sme bývali schopní lyžovačku odštartovať aj o dva-tri dni skôr,“ pokračoval T. Gazdarica a prezradil aj jednu novinku, ktorá sa zvažuje počas najbližších dní. „Ešte to nie je na sto percent isté, no do úvahy prichádza, že 26. a 27. januára bude spustená kabínková lanovka pre peších turistov a tiež dva detské vleky.“

Iný mód ako v minulosti budú mať skibusy. Malinô Brdo ski & bike park si tentoraz nezazmluvnil vlastného dopravcu, ale na základe dohody s mestom Ružomberok, lyžiari sa k údolnej stanici kabínkovej lanovky dostanú mestskou hromadnou dopravou. „Za týmto účelom budú posilnené linky od hotela Áčko a od Katolíckej univerzity, takže všetko by malo klapať,“ objasnil marketingový šéf.

Do 25. decembra 2021 je ešte možnosť zakúpiť si bonusovú sezónka. „Ide o novinku, ktorú držiteľ môže využiť aj v lete. Držitelia skipasov budú mať navyše 10% zľavu na konzumáciu jedál a nápojov v Aprés ski bare a na chate Dária na Málinom Brde počas celej zimnej a letnej sezóny. Plus k tomu 30 % zľavu v požičovni Lilly sport v údolnej stanici lanovky v Hrabove na veľký servis lyží resp. snowboardov a zdarma strojové nastavenie vypínania viazania,“ doložil Tomáš Gazdarica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia