Prázdninový režim v doprave

Prázdninový režim v doprave

RedakciaAktuality29.6.2023

Júl a august nie sú len tradičným časom dovoleniek, ale v prvom rade obdobím letných školských prázdnin. Tomu sa musí prispôsobiť aj frekvencia predovšetkým ranných spojov v mestskej a regionálnej autobusovej doprave, ktoré počas školského roka využívajú žiaci základných, stredných i vysokých škôl. V cestovných poriadkoch o tom informujú značky uvedené pod číslom spoja.

Ako každé leto, aj tentokrát odporúčame našim cestujúcim, aby pri plánovaní svojich ciest venovali pozornosť značkám v cestovných poriadkoch a overili si, či sa zmeny netýkajú aj spojov, ktoré využívajú napríklad pri ceste do práce,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Podrobné informácie o cestovných poriadkoch, prijatých zmenách a poskytovaných službách, ale aj o čipových kartách a výhodách ich používania majú cestujúci možnosť získať aj prostredníctvom e-mailu na adrese informacie@arriva.skalebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733 od 8. 00 do 20. 00 každý deň vrátane víkendov a sviatkov. Cestujúci sa tiež môžu prihlásiť na odber noviniek na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter.

Počas školských prázdnin budú v obmedzenom režime premávať aj vozidlá MAD v Ružomberku. Dotkne sa to asi 30 percent zo všetkých terajších spojov. „Mesiace júl a august využijú naši vodiči na čerpanie dovoleniek. V súčasnosti máme naplnený stav šoférov,“ uviedol dispečer MAD v Ružomberku Radovan Hanus.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia