Pre Ingrid z Ružomberka je háčkovanie balzamom na dušu

Pre Ingrid z Ružomberka je háčkovanie balzamom na dušu

RedakciaAktuality12.4.2019

Dvere mi otvára usmiata pani, v byte cítiť vôňu naškrobených veľkonočných výzdob. Cítim, že sa stretnutie bude niesť v príjemnej atmosfére.

„Keby ste videli môj prvý výrobok. Škoda, že ho už nemám. Každé očko bolo iné,“ smeje sa pani Migrová a začína rozprávať svoj príbeh, ako sa dostala k háčkovaniu.

Pani Ingrid háčkovanie baví a dobíja energiou

Je to tak štyri roky dozadu. „Mamina sa tomu venovala dlhé roky, bavili ma jej výsledky, tak som sa rozhodla to skúsiť,“ povedala sympatická pani Ingrid.

Inšpiráciu čerpá hlavne z internetu a väčšinou je vo všetkom samouk. V praxi zužitkovala aj rady od tety, ktorá jej v začiatkoch robila inštruktorku a naučila ju nové vzory. „Keď sa cítim dobre, vajíčko urobím aj za dva dni. Avšak nie vždy mi to zdravotný stav dovoľuje,“ vysvetľuje. Tento rok som urobila určite viac ako sto háčkovaných vajíčok. Okrem toho sú to aj kurky, kačky a košíky. Ako sama tvrdí, človek keď si nájde svoj systém, tak mu to ide určite jednoduchšie. Ľudia, ktorí neháčkujú, alebo sa nevenujú handmade, často nemajú predstavu o časovej náročnosti zhotovenia výrobku.

Práca Ingrid Migrovej je inšpiratívna

S maminou si poobede urobia kávičku a po nej sa pustia do realizácie výrobkov. Teraz sa venovali veľkonočnej tematike, ale vajíčka už porozdávali. „Je čas pustiť sa do vianočných výzdob, aby sme to postíhali,“ dodali s úsmevom.

Momentálne sú trendom podľa Ingrid háčkované vianočné gule, anjelik a iné ozdoby. Ale aj snehuliaci, tí išli minulý rok na dračku. Niet preto divu, že má plné ruky práce.

Vyrábam pre rodinu, priateľov, známych a v konečnom dôsledku pre všetkých, ktorí vedia moju tvorbu oceniť a majú z nej radosť. Potom som spokojná a šťastná aj ja a hlavne zabúdam pri práci na chorobu,“ dodala sympatická Ružomberčanka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia