Prečo je dôležité deťom čítať?

Prečo je dôležité deťom čítať?

RedakciaAktuality21.3.2023

Mestská knižnica Ružomberok pozýva na podujatie „Aby čítanie bolo radosťou“, ktoré sa uskutoční v piatok 24. marca o 17.00 hod. v priestoroch knižnice v oddelení beletrie. Dlhoročná pedagogička Stanislava Opátová porozpráva o poslaní a význame čítania.

Viete prečo je dôležité čítať deťom od útleho veku? Aké sú rozdiely medzi deťmi, ktorým bolo čítané a tými, ktoré to šťastie nemali? Ako pomôcť malému školáčikovi rozčítať sa? O čítaní v rodine, inšpirovaní k nemu a dobrom rodičovskom príklade bude prednášať PaedDr. Stanislava Opátová.

PaedDr. Stanislava Opátová je pedagogička, učiteľka Základnej školy s materskou školou v Nižnej. Absolvovala Komenského inštitút, bola finalistkou súťaže Učiteľ Slovenska 2019, aktuálne je nominovaná na cenu Slovenka roka. Venuje sa Hejného metóde vyučovania matematiky a je zanietenou propagátorkou čítania v rodinách.

Najvhodnejšie je deťom čítať už od ranného detstva, ale samozrejme nikdy nie je neskoro začať. Knihy umožňujú objavovanie sveta a rozvíjanie fantázie. Hlasné čítanie formuje aj písomný prejav, rozvíja jazyk a slovnú zásobu dieťaťa, a podporuje tým aj jeho vyjadrovanie. Spoločné čítanie s rodičmi je zároveň aj spoločným trávením času, zdieľaním príjemných chvíľ, či prežívaní spoločných zážitkov cez rozprávkové príbehy.

Podujatie je určené pre dospelých, preto je potrebné vopred sa registrovať. ONLINE REGISTRÁCIA TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia