Pred firmou Mondi SCP zrušili bankomat Slovenskej sporiteľne

Pred firmou Mondi SCP zrušili bankomat Slovenskej sporiteľne

RedakciaAktuality18.6.2019

Viacero obyvateľov Ružomberka zostalo dnes nepríjemne prekvapených, keď chceli vybrať hotovosť v bankomate Slovenskej sporiteľne pred firmou Mondi SCP. Bankomat sa tam totiž od dnes už nenachádza. Zisťovali sme, prečo...

Na spomínaný bankomat Slovenskej sporiteľne boli zvyknutí predovšetkým zamestnanci papierní.

Od ľudí sme sa dozvedeli rôzne dôvody – napríklad to, že sa sporiteľni skončil nájom alebo, že v ňom bolo málo výberov. O vyjadrenie sme preto požiadali Martu Cesnakovú, hovorkyňu Slovenskej sporiteľne.

Chápeme záujem klientov o zachovanie bankomatu a ubezpečujeme ich, že každé zrušenie bankomatu nie je ani pre banku jednoduchým rozhodnutím. Vyťaženosť bankomatu v Ružomberku pred firmou Mondi SCP sme dlhodobo sledovali, a až na základe analýzy jeho využívania sme sa rozhodli ho zrušiť,“ povedala pre náš portál hovorkyňa M.Cesnaková. Dodala, že v umiestňovaní bankomatov sú limitovaní , a teda ich adresujú predovšetkým tam, kde je ich prevádzkovanie efektívne.

Dodávame, že po zrušení bankomatu pred firmou Mondi SCP je v Ružomberku stále 9 bankomatov tejto inštitúcie. „Naposledy sme pridali bankomat Slovenskej sporiteľne do Kauflandu a ten sa dá považovať, ako náhrada za zrušený,“ upresnila M. Cesnaková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia